Liverpool wywalczył sprawiedliwość! ”The Sun” z zakazem stadionowym

Piłka nożna
Liverpool wywalczył sprawiedliwość! ”The Sun” z zakazem stadionowym
fot. PAP

Sprawa Liverpoolu i tabloidu ”The Sun” ciągnęła się od 1989 roku. Teraz w końcu władze drużyny z Anfield podjęły decyzję o zamknięciu stadionu dla dziennikarzy tej gazety. Duży wpływ miały na to działania rodzin ofiar tragedii na Hillsborough.

15 kwietnia 1989 roku podczas półfinału Pucharu Anglii pomiędzy Liverpoolem a Nottingham Forest doszło do jednej z największych tragedii w historii futbolu. Na stadionie Hillsborough w Sheffield zginęło 96 fanów ”The Reds”. Przyczyną tragedii była dramatyczna organizacja meczu przez służby Policji.

 

Kilka dni po tych wydarzeniach ”The Sun” zmieścił artykuł ”The Truth” (”Prawda”), w którym dziennikarze oskarżyli kibiców Liverpoolu m.in o okradanie ciał poległych oraz inne drastyczne zachowania. Informacje te mieli przekazać anonimowi policjanci.

 

Rodziny ofiar oraz fani ”The Reds” nie zapomnieli o kłamstwach wypisywanych przez tabloid. Nie tak dawno sąd uznał, że za tragedię odpowiadają funkcjonariusze oraz służby ratunkowe. Kibice zostali oczyszczeni ze wszystkich zarzutów.

 

Władze Liverpoolu po 28 latach postanowiły w końcu wydać zakaz wchodzenia na stadion reporterom ”The Sun”. Kampania przeciwko tabloidowi trwała już jakiś czas, teraz nareszcie dobiegła końca.

 

 

 

 

Oczywiście dziennik wydał oświadczenie, w którym przeprosił za błędy poprzednich reporterów oraz zaznaczył, że nowe pokolenie dziennikarzy chciałoby rozmów z władzami miasta. Jak na razie jednak mecze ”The Reds” będą mogli obejrzeć jedynie w telewizji. 

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze