MŚ w biathlonie: Tytuł dla Dolla, brązowy medal Fourcade'a

Benedikt Doll zdobył złoty medal mistrzostw świata w biathlonie, które odbywają się w austriackim Hochfilzen. Niemiec był najszybszy w sprincie na 10 km. Drugie miejsce zajął Norweg Johannes Thingnes Boe, a brąz wywalczył faworyt - Francuz Martin Fourcade.

Doll, który nigdy jeszcze nie wygrał zawodów Pucharu Świata, MŚ czy igrzysk olimpijskich, uzyskał czas o zaledwie 0,7 s lepszy od młodszego z braci Boe, zwycięzcy tej konkurencji w 2015 roku (o pięć lat starszy Tarjei był w sobotę 14.). To zapowiada ciekawą walkę w niedzielnym biegu na dochodzenie.

To trzeci medal Niemców, a drugi złoty, w trzeciej konkurencji MŚ. W czwartek reprezentanci tego kraju, bez Dolla w składzie, byli najlepsi w sztafecie mieszanej, a dzień później srebro w sprincie zdobyła liderka klasyfikacji generalnej PŚ Laura Dahlmeier.

Broniący tytułu Fourcade miał czwarty numer startowy i zakończył bieg jako jeden z pierwszych zawodników. Wydawało się, że szansę na medal przekreślił popełniając dwa błędy na strzelnicy, ale długo nikt nie potrafił poprawić jego rezultatu. Ostatecznie Francuz stracił do Dolla 23,1 s.

Przed rozpoczęciem zmagań w Hochfilzen Fourcade, zdecydowany lider klasyfikacji generalnej PŚ, zapowiedział, że jego plan minimum to zdobycie jednego złotego medalu w konkurencji indywidualnej i jednego z drużyną. W czwartkowej sztafecie mieszanej "Trójkolorowi" wywalczyli srebro. O kolejny medal rywalizować będą w sztafecie mężczyzn za tydzień, przedostatniego dnia mistrzostw.

Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik zajął 53. miejsce i jako jedyny uzyskał prawo startu w niedzielnych zmaganiach. Łukasz Szczurek był 72., a Rafał Penar uplasował się na 94. pozycji w gronie 102 zawodników.

W niedzielę rywalizacja kobiet na 10 km rozpocznie się o 10.30, a mężczyźni wystartują o 14.45.