Orlen Liga: Tie-break w Legionowie

W 19. kolejce Orlen Ligi doszło do starcia dwóch najmłodszych drużyn w ekstraklasowej stawce. Siatkarki Legionovii Legionowo przegrały z Atomem Treflem Sopot 2:3.

Spotkanie zespołów z dolnej części tabeli Orlen Ligi miało zacięty przebieg. Już w premierowej odsłonie wynik długo - do stanu 22:22 oscylował wokół remisu. Później skutecznym atakiem popisała się Aleksandra Rasińska, gospodynie zablokowały atak Małgorzaty Skorupy (piłka setowa) i choć przyjezdne zdobyły jeszcze punkt - po ataku Magdaleny Damaske, ta sama zawodniczka zaserwowała w siatkę, kończąc seta (25:23). Bohaterką pierwszej partii była Monika Bociek, która zdobyła 10 punktów, w tym trzy bezpośrednio z zagrywki.

W drugim secie od początku przewagę uzyskały sopocianki (0:3). W ekipie z Legionowa wyraźnie siadło przyjęcie, gospodynie popełniały błędy własne, a kluczowa dla wyniku seta okazała się seria pięciu akcji wygranych przez Atomówki (9:15). Gospodynie ruszyły jeszcze do odrabiania strat, ale ich zapał ostudziły dwa asy serwisowe Karoliny Goliat (14:20). Skuteczna gra Damaske dała przyjezdnym decydujące punkty.

Set numer trzy również rozpoczął się po myśli siatkarek z Sopotu (0:3), ale gospodynie szybko odrobiły straty (7:7) i znów oglądaliśmy zaciętą walkę, w której żadna z ekip nie była w stanie uzyskać większej przewagi. Tak było do stanu 22:22, a trzy kolejne akcje na swym koncie zapisały gospodynie, które po skutecznym ataku Eweliny Mikołajewskiej cieszyły się z wygranej 25:22.

Czwarta partia nie miała większej historii. Przyjezdne, po atakach Beaty Mielczarek, szybko wywalczyły przewagę (2:5), którą powiększały w środkowej części seta (9:16). Po kolejnej serii wygranych akcji różnica wzrosła do dziesięciu oczek (10:20) i - mimo zrywu gospodyń w końcówce - Atomówki pewnie wygrały tego seta. Wynik ustalił skuteczny atak Damaske (20:25). W tie-breaku gospodynie nie były już w stanie zatrzymać rozpędzonych sopocianek, które przy zmianie stron miały cztery oczka zaliczki (4:8), popisując się serią punktowych bloków. Skuteczna gra Damaske w końcówce pozwoliła przyjezdnym utrzymać przewagę i pewnie wygrać decydującą partię. MVP: Beata Mielczarek.

Legionovia Legionowo - Atom Trefl Sopot 2:3 (25:23, 20:25, 25:22, 20:25, 8:15)

Legionovia: Monika Bociek, Iga Chojnacka, Alicja Grabka, Ewelina Mikołajewska, Katarzyna Połeć, Aleksandra Rasińska - Anna Korabiec (libero) oraz Adrianna Adamek (libero), Klaudia Alagierska, Anna Bączyńska, Klaudia Grzelak, Joanna Pacak.

Atom Trefl: Magdalena Damaske, Natalia Gajewska, Karolina Goliat, Justyna Łukasik, Beata Mielczarek, Małgorzata Skorupa - Klaudia Kulig (libero) oraz Monika Fedusio, Martyna Łukasik.

Wyniki pozostałych meczów 19. kolejki Orlen Ligi:

2017-02-10: Grot Budowlani Łódź - Giacomini Budowlani Toruń 3:1 (19:25, 25:21, 25:12, 25:20)
2017-02-11: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław 2:3 (25:17, 11:25, 25:23, 18:25, 12:15)
2017-02-11: Polski Cukier Muszynianka Muszyna - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:2 (25:16, 16:25, 23:25, 25:21, 22:20)
2017-02-11: Enea PTPS Piła - KSZO Ostrowiec 2:3 (25:20, 21:25, 25:19, 11:25, 13:15)
2017-02-11: Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (17:25, 18:25, 25:21, 18:25)
2017-02-11: Legionovia Legionowo - Atom Trefl Sopot 2:3 (25:23, 20:25, 25:22, 20:25, 8:15)