Puchar Federacji: Polki przegrały z Serbkami i nie wystąpią w barażu

Tenis
Puchar Federacji: Polki przegrały z Serbkami i nie wystąpią w barażu
fot. Cyfrasport

Polskie tenisistki przegrały w Tallinnie z Serbkami 1:2 w meczu turnieju Grupy I strefy euro-afrykańskiej Pucharu Federacji, którego stawką był awans do barażu o Grupę Światową II. O sobotniej porażce biało-czerwonych przesądził pojedynek deblowy.

Na otwarcie po trwającym ponad dwie godziny spotkaniu 212. w rankingu WTA Katarzyna Piter uległa Ivanie Jorovic (148.) 2:6, 6:4, 4:6. Stan rywalizacji wyrównała szybko Magda Linette (96.), która pokonała Ninę Stojanovic (126.) 6:2, 6:1. W obu ekipach zawodniczki, które wystąpiły w singlu, przystąpiły też do zmagań w grze podwójnej. W niej biało-czerwone przegrały 6:4, 4:6, 1:6.

 

Tym samym Polki straciły szansę na walkę w barażu o powrót na zaplecze elity.

 

Wcześniej w Tallinnie pokonały Austriaczki 2:1 i Gruzinki 2:0. W zespole, którego kapitanem jest Klaudia Jans-Ignacik, poza Linette i Piter były również Magdalena Fręch (279. WTA) i Paula Kania (268.).

 

W drugim sobotnim spotkaniu o baraż GŚ II w stolicy Estonii Brytyjki wygrały z Chorwatkami 2:1. Drużyny Serbii i Wielkiej Brytanii rozegrają mecze o prawo gry na zapleczu elity w kwietniu.

 

Polska - Serbia 1:2

 

Katarzyna Piter - Ivana Jorovic 2:6, 6:4, 4:6

Magda Linette - Nina Stojanovic 6:2, 6:1

Katarzyna Piter, Magda Linette - Ivana Jorovic, Nina Stojanovic 6:4, 4:6, 1:6

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze