Bundesliga: "Wilki" wyszarpały zwycięstwo TSG 1899 Hoffenheim

W spotkaniu 20. kolejki Bundesligi Vfl Wolfsburg pokonał u siebie TSG 1899 Hoffenheim 2:1. W 60. minucie na plac gry wbiegł Jakub Błaszczykowski, natomiast cały mecz na ławce gości przesiedział Eugen Polanski.

W przedostatnim meczu 20. kolejki Bundesligi czternasty w tabeli Wolfsburg podejmował u siebie piąty Hoffenheim. Miejsca w pierwszym składzie gospodarzy nie udało się wywalczyć Błaszczykowskiemu, który w ostatnich czterech meczach "łapał tylko ogony". Podobnie wyglądała sytuacja byłego reprezentanta Polski Polanskiego, który w Hoffenheimie dwa ostatnie mecze przesiedział na ławce i tak samo rozpoczął spotkanie z "Wilkami".

Pierwsza połowa rozpoczęła się pechowo dla gości. W 23. minucie Luiz Gustavo sfaulował Marka Utha i napastnik nie był zdolny kontynuować gry. Zaledwie trzy minuty później podopieczni Juliana Nagelsmanna otworzyli jednak wynik meczu. Świetne podanie Kerema Demirbaya otrzymał z lewej strony pola karnego Wolfsburga Steven Zuber i precyzyjnym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza. Do przerwy wynik się nie zmienił i "Wieśniaki" schodziły do szatni ze skromną zaliczką.

W przerwie trener gospodarzy Valerian Ismael zdołał zmotywować swoich zawodników, gdyż do wyrównania doprowadzili oni pięć minut po wznowieniu gry. Wówczas pięknym strzałem spoza pola karnego popisał się Maximilian Arnold. W 60. minucie na boisku pojawił się Błaszczykowski i zyskał szansę, aby pomoć drużynie w wywalczeniu zwycięstwa. W 73. minucie ta sztuka się udała, gdy po zamieszaniu w polu karnym przyjezdnych piłka znalazła się pod nogami Daniela Didavi, który z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Tym samym "Wilki" objęły prowadzenie i nie oddały go już do końca meczu.

Szansy na występ po raz kolejny nie dostał Polanski.

Vfl Wolfsburg - TSG 1899 Hoffenheim 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Zuber (26'), 1:1 Maximilian Arnold (50'), 2:1 Didavi (73').

Żółte kartki: Rodriguez, Bazoer Malli - Hubner, Vogt.

Wolfsburg: Diego Benaglio - Ricardo Rodriguez, Luiz Gustavo, Robin Knoche - Riechedly Bazoer (46' Daniel Didavi) - Yannick Gerhardt, Maximilian Arnold, Paul Seguin, Vieirinha (60' Jakub Błaszczykowski) - Yunus Malli, Mario Gomez.

Hoffenheim: Oliver Baumann - Benjamin Hubner, Kevin Vogt, Niklas Sule - Sebastian Rudy - Steven Zuber, Nadiem Amiri (83' Pirmin Schwegler), Kerem Demirbay, Pavel Kaderabek - Andrej Kramarić (58' Adam Szalai), Mark Uth (23' Marco Terrazzino).

Sędzia: Daniel Siebert.