MŚ w biathlonie: Złoto Fourcade'a, 45. medal Bjoerndalena

Francuz Martin Fourcade wygrał bieg na dochodzenie na 12,5 km biathlonowych mistrzostw świata w Hochfilzen. Brąz wywalczył Norweg Ole Einar Bjoerndalen. 43-letni "król" tej dyscypliny zdobył w karierze 45 medali MŚ. Srebro przypadło jego rodakowi Johannesowi Boe.

To pierwszy złoty medal Fourcade'a w Austrii, a 11. w karierze. Francuz obronił tytuł, wywalczony przed rokiem w Oslo-Holmenkollen. Wcześniej w Hochfilzen zdobył srebro w sztafecie mieszanej i brąz w sprincie.

Bjoerndalen jest najbardziej utytułowanym biathlonistą w historii. Ma 20 złotych, 14 srebrnych i 11 brązowych medali.

Jedyny Polak w stawce Grzegorz Guzik uplasował się na 57. pozycji - ostatniej w gronie zawodników, którzy ukończyli bieg