PlusLiga: Pogrom w Azoty Arenie

W meczu 21. kolejki PlusLigi siatkarze Espadonu Szczecin przegrali z Cuprum Lubin 0:3. Podopieczni trenera Gheorghe Cretu przełamali się po serii trzech porażek i pewnie zgarnęli komplet punktów w Azoty Arenie.

Obie ekipy dzieliło w tabeli dzieliło w tabeli dziewięć miejsc (Espadon - 15, Cuprum - 6) i różnica 23 punktów, jednak to gospodarze przystępowali do spotkania w nieco lepszych nastrojach: po serii porażek, w poprzedniej kolejce ograli we własnej hali Lotos Trefl Gdańsk 3:1. Podopieczni Gheorghe Cretu przegrali trzy ostatnie ligowe starcia - 1:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, 2:3 z MKS Będzin i 2:3 z Asseco Resovią.

Premierowa odsłona spotkania Espadonu z Cuprum była wyrównana do stanu 13:13. W kolejnych akcjach goście odskoczyli rywalom: po asie serwisowym Rafaela Koumentakisa było 13:16, później 14:19 po ataku Dawida Guni. W końcówce lubinianie pewnie zmierzali do zwycięstwa. Przestrzelona zagrywka Bartłomieja Klutha dała im piłkę setową (19:24),  a w kolejnej akcji atak Koumentakisa z przechodzącej piłki zakończył seta.

W drugiej partii przewaga siatkarzy Cuprum była jeszcze bardziej wyraźna. Skuteczna gra Koumentakisa na początku seta dała im prowadzenie (1:5), gospodarze zdołali jednak odrobić straty, po asie serwisowym Dominika Depowskiego było 8:8. Szczecinianie nie zdołali jednak utrzymać dobrej passy, zaczęli popełniać błędy, nie radzili sobie również z przyjęciem zagrywki rywali, w efekcie przyjezdni znów odskoczyli na kilka punktów (10:14), a kolejna seria - pięciu wygranych akcji przesądziła o ich zwycięstwie (11:19). W końcówce nie było wielkich emocji. Gdy serwis Depowskiego wylądował w siatce, partia zakończyła się wynikiem 16:25.

W trzecim secie, podobnie jak w poprzednich, gospodarze nie mieli wiele do powiedzenia. Partia rozpoczęła się od wyraźnej przewagi gości (1:5).  Gospodarze nie radzili sobie z serwisami rywali, w całym secie siatkarze Cuprum zdobyli aż pięć punktów bezpośrednio z zagrywki. W środkowej części seta goście punktowali seriami, w pewnym momencie dystans wzrósł do dziesięciu oczek (7:17) i stało się jasne, że komplet punktów pojedzie do Lubina. Koumentakis obijając blok rywali ustalił wynik seta na 15:25 i zakończył mecz. MVP: Rafael Koumentakis.

Espadon Szczecin - Cuprum Lubin 0:3 (19:25, 16:25, 15:25)

Espadon: Dominik Depowski, Bartłomiej Kluth, Michał Kozłowski, Łukasz Perłowski, Michał Ruciak, Maciej Zajder - Dawid Murek (libero) oraz Adrian Mihułka (libero), Danaił Miluszew, Michal Sladecek, Maciej Wołosz.

Cuprum: Marcus Boehme, Dawid Gunia, Łukasz Kaczmarek, Rafail Koumentakis, Grzegorz Łomacz, Robert Taeht - Paweł Rusek (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz, Mateusz Malinowski.

Wyniki pozostałych meczów 21. kolejki PlusLigi:

2017-02-10: Cerrad Czarni Radom - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:19, 18:25, 21:25, 14:25)
2017-02-10: Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:23, 25:23, 19:25, 18:25, 11:15)
2017-02-10: Łuczniczka Bydgoszcz - Effector Kielce 2:3 (23:25, 25:17, 25:22, 20:25, 15:17)
2017-02-11: GKS Katowice - MKS Będzin 0:3 (20:25, 22:25, 23:25)
2017-02-11: Indykpol AZS Olsztyn - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:18, 25:22)
2017-02-11: Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:21, 20:25, 25:16, 18:25, 10:15)

Do rozegrania:

2017-02-13: AZS Częstochowa - ONICO AZS Politechnika Warszawska (18.00; transmisja - Polsat Sport).