Fed Cup: Amerykanki w półfinale

Amerykanki pokonały Niemki 4:0 w miejscowości Lahaina na hawajskiej wyspie Maui w meczu 1. rundy Grupy Światowej Pucharu Federacji. Tenisistki z USA uzupełniły grono półfinalistek, w którym znalazły się wcześniej: Czeszki, Szwajcarki i Białorusinki.

Kluczowy punkt zdobyła dla ekipy gospodarzy w Lahainie zdobyła CoCo Vandeweghe, która pokonała Andreę Petkovic 3:6, 6:4, 6:0. Notująca coraz lepsze wyniki na arenie międzynarodowej i potężnie zbudowana Amerykanka w drugim secie miała wyraźne kłopoty ze skurczami. Mimo to wygrała 10 ostatnich gemów tego meczu. Po raz drugi zaprezentowała się wówczas na korcie w niedzielę. Wcześniej dokończyła przerwany z powodu deszczu pojedynek z Julią Goerges. Nie trwał on długo - Niemka skreczowała w drugim secie.

Po spotkaniu Vandeweghe-Petkovic kwestia awansu do półfinału była już rozstrzygnięta, więc zrezygnowano z rozegrania drugiego z meczów rewanżowych w singlu. Deblowy pojedynek zakończył się po pięciu gemach...kreczem zawodniczek z drużyny gości.

Amerykanki znalazły się w najlepszej "czwórce" Pucharu Federacji po raz pierwszy od 2010 roku. W kwietniowym półfinale zmierzą się z Czeszkami. Triumfatorki pięciu z sześciu ostatnich edycji Fed Cup, w tym w latach 2014-16, w miniony weekend wygrały w Ostrawie z Hiszpankami 3:2.

Drugą parę utworzą Białorusinki, które niespodziewanie pokonały w Mińsku Holenderki 4:1 i Szwajcarki ze słynną Martiną Hingis w składzie, które w takim samym stosunku odniosły w Genewie zwycięstwo nad Francuzkami.

Barbora Strycova - Lara Arruabarrena 6:4, 6:4
Katerina Siniakova, Lucie Safarova - Sara Sorribes, Maria Jose Martinez 3:6, 6:4, 7-10

CoCo Vandeweghe - Andrea Petkovic 3:6, 6:4, 6:0
Bethanie Mattek-Sands, Shelby Rogers - Laura Siegemund, Carina Witthoeft 4:1 i krecz Siegemund i Witthoeft