Juventus wygrał i utrzymuje przewagę

Broniący tytułu piłkarskiego mistrza Włoch Juventus Turyn pokonał na wyjeździe Cagliari 2:0 w spotkaniu kończącym 24. kolejkę Serie A. "Stara Dama" wciąż jest liderem i zachowała siedmiopunktową przewagę nad najlepszym z rywali - AS Roma.

Obie bramki zdobył Gonzalo Higuain. Argentyńczyk na listę strzelców wpisał się w 37. i 47. minucie.

We wcześniejszym niedzielnym meczu Roma, której bramki strzeże Wojciech Szczęsny, na wyjeździe wygrała z Crotone 2:0, po golach Belga Radji Nainggolana oraz Bośniaka Edina Dżeko.

Sampdoria Genua natomiast pokonała na własnym stadionie Bolognę 3:1. W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński, a po pierwszej połowie zmieniony został Karol Linetty.

W 19. minucie prowadzenie gościom dał Szwajcar Blerim Dzemaili, zaś Sampdoria losy meczu odwróciła w końcówce. W 82. z karnego wyrównał Luis Muriel, minutę później trafił Patrik Schick, a w 88. minucie samobójczą bramkę zdobył Ibrahima Mbaye.

Trzecie w tabeli z dziewięciopunktową stratą do lidera jest Napoli. W piątek pokonało Genoę 2:0, jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński. Z ławki rezerwowych mecz obejrzał drugi reprezentant Polski występujący w Napoli Arkadiusz Milik, który powraca do formy i pełni sił po kontuzji kolana.