Krwawe derby Rio! Kibic zastrzelony pod stadionem

Piłka nożna
Krwawe derby Rio! Kibic zastrzelony pod stadionem
fot. PAP

Brazylia nie od dziś słynie z bardzo gorącej atmosfery podczas meczów. Nie inaczej było przed derbami Rio de Janeiro pomiędzy Botafogo a Flamengo. W wyniku strzelaniny mającej miejsce w okolicach stadionu zginął 28-letni mężczyzna, a kilku innych wylądowało w szpitalu.

Sytuacja miała miejsce w okolicy stadionu Engenhao, który gościł kibiców podczas igrzysk w 2016 roku. Nagle z jadącego pojazdu padło kilka strzałów raniąc kibiców Botafogo. W najcięższym stanie był 28-letni Diego Silva dos Santos. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Kilku innych kibiców nadal znajduje się pod opieką lekarzy, jeden jest w stanie krytycznym.

 

 

Tragiczne wydarzenia związane były z meczem Botafogo – Flamengo (1:2) w ramach ligowych mistrzostw stanu Rio de Janeiro (Campeonato Carioca) należących do najbardziej prestiżowych rozgrywek w Brazylii. To nie pierwszy taki dramat w ”kraju kawy”. Mecze piłkarskie, a zwłaszcza derby bardzo często wymykają się spod kontroli służb i podobnie jak w tym przypadku zdarzają się ofiary śmiertelne.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze