MŚ w biathlonie: Svendsen wystąpi w czwartkowym biegu indywidualnym

Zimowe

Emil Hegle Svendsen, który zasłabł w okolicy mety po sobotnim sprincie biathlonowych mistrzostw świata w Hochfilzen i przez kilka minut udzielano mu pomocy medycznej, chce wystartować w czwartkowym biegu indywidualnym na 20 km. "Jestem gotowy" - zapewnił Norweg.

Svendsen w sobotnich zmaganiach na 10 km zajął 36. miejsce. Po przekroczeniu mety 31-letni biathlonista padł na ziemię i przez pewien czas leżał bez ruchu. Przez kilka minut pomocy udzielały mu służby medyczne, a organizatorzy zasłaniali akcję ratunkową za pomocą płachty materiału przed kamerami i widzami. Czterokrotny mistrz olimpijski opuścił miejsce rywalizacji, wspierając się na ramionach lekarzy norweskiej ekipy.

 

"To było okropne doświadczenie i też trochę zawstydzające, że byłem w szpitalu, gdy inni świętowali zdobyte medale" - przyznał w wywiadzie udzielonym norweskiej telewizji NRK Svendsen.

 

12-krotny mistrz świata opuścił niedzielny bieg na dochodzenie na 12,5 km. Jak jednak zapewnił, w czwartek zamierza wystartować.

 

"Jestem znów gotowy do walki" - podkreślił.

 

Według lekarza norweskich biathlonistów Pettera Soerensena sobotnie zasłabnięcie to prawdopodobnie efekt spadku ciśnienia krwi, który był wynikiem zmęczenia i wysokiej temperatury powietrza. Zawodnik wznowił treningi, a kolejne badania nie wykazały żadnych niepokojących zmian.

jk, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie