Calyx w Space Soldiers. Drużyna trenować będzie w sześciu

E-sport
Calyx w Space Soldiers. Drużyna trenować będzie w sześciu

Kilka dni temu e-sportowe środowisko obiegła informacja o tym, że Space Soldiers oficjalnie zakontraktowało Engina ‘MAJ3Ra’ Küpeli. Turecka potęga ogłosiła jednak kolejny ruch kadrowy: jej skład wzbogacił Buğra ‘Calyx’ Arkın.

Calyx do tej pory reprezentował barwy DrakPassage, jednak po tym, jak formacja rozstała się z klubem, Arkın postanowił najwyraźniej skorzystać z oferty wystosowanej przez najlepszą ekipę ze swojego kraju. Nic zresztą dziwnego, Buğra na lokalnej scenie uznawany jest za prawdziwy talent. Największym klubowym osiągnięciem osiemnastolatka jest dojście do ćwierćfinału światowych finałów World Electronic Sports Games w Chinach. Wówczas marzenie o półfinale imprezy odebrali mu i jego kolegom gracze Virtus.pro. Ponadto, w barwach reprezentacji swojego kraju młodzik triumfował podczas turnieju narodów World Championship 2016. Jak się okazuje, nowy skład Space Soldiers prezentuje się dziś tak samo, jak narodowa kadra Turcji.

 


Skład Space Soldiers:


Buğra "Calyx" Arkın
Çağatay "DESPE" Sedef
Engin "MAJ3R" Küpeli
Engin "ngiN" Kor
Ahmet "paz" Karahoca
Ismailcan "XANTARES" Dörtkardeş


Aktualnie w składzie Space Soldiers znajduje się aż sześciu graczy. Drużyna stwierdziła bowiem, że nie zamierza rezygnować z żadnego strzelca. Jak zapowiada, w niekonwencjonalnie taktyczny sposób podejdzie do treningów. W świecie Counter-Strike’a: Global Offensive to bardzo nietypowe posunięcie. W kuluarach mówi się jednak, że zakontraktowanie Calyxa ma niejako ubezpieczyć zespół w razie odejścia Ismailcana ‘XANTARESa’ Dörtkardeşa. Tego nazywa się już talentem nie tylko w Turcji, ale i Europie. Istnieje więc możliwość, że XANTARES skusi się niebawem na interesującą ofertę z zagranicy. O tym, jaką piątkę wystawiać będą Turcy, przekonamy się już niedługo w ramach kwalifikacji do trzeciego sezonu SL i-League StarSeries.

Szymon Groenke
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie