Castellani: Mam tylko dobre wspomnienia z Kędzierzyna-Koźla

Siatkówka
Castellani: Mam tylko dobre wspomnienia z Kędzierzyna-Koźla
fot. Michal Stanczyk /Cyfrasport

Wicemistrz Belgii, Noliko Maaseik, to najbliższy rywal ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w europejskich pucharach. Piąta kolejka Ligi Mistrzów w Kędzierzynie-Koźlu będzie okazją do spotkania starych znajomych.

Trener Noliko Maaseik, Daniel Castellani w latach 2012-2013 prowadził również drużynę ZAKSY. Z zespołem z Opolszczyzny zdobył Puchar Polski, po porażce w finałowych spotkaniach z Asseco Resovią Rzeszów został wicemistrzem Polski oraz wystąpił w Final Four Ligi Mistrzów.

 

"Mam tylko dobre wspomnienia z mojej pracy w Kędzierzynie-Koźlu" - powiedział Castellani. "Nie byłem w tym mieście, od tamtego czasu prowadzenia zespołu ZAKSY, więc miło będzie spotkać starych znajomych" - mówił argentyński szkoleniowiec.

 

"Kilka dni temu doznaliśmy bolesnej porażki 3:0 w finale Pucharu Belgii z Knack Roselare przed 11.000 widzów. Zdecydowanie nie pokazaliśmy się z najlepszej strony. Wielu moich zawodników narzeka na drobne urazy. Mieliśmy trochę pecha" – uważa trener Noliko Maaseik.

 

Do Kędzierzyna Koźla drużyna z Maaseik przyjechała bez swojego kapitana Jelte Maana, który za kilka dni zostanie ojcem: "Poza tym, doznał kontuzji podczas niedzielnego finału Pucharu Beligii, więc lepiej żeby został z rodziną" - powiedział Castellani.

 

Ekipa z Maaseik z bilansem dwóch punktów zdobytych w pięciosetowym spotkaniu z BBSK Istambuł zajmuje ostatnie miejsce w grupie A. W pierwszym spotkaniu z mistrzami Polski, górą byli podopieczni Ferdinando de Giorgiego, którzy zwyciężyli 3:0. Kędzierzynianie są jednym z nielicznych niepokonanych zespołów w tegorocznej Lidze Mistrzów, mogą się pochwalić dorobkiem 12 oczek i pozycją lidera. Dlatego też, kibice w Kędzierzynie-Koźlu nie spodziewają się innego wyniku, jak pewne zwycięstwo ich drużyny.

 

Castellani jest świadomy przed jak trudnym zadaniem stoi jego drużyna: "To będzie trudne zadanie, wiem. Jednakże, jest to świetna okazja dla ogrywania młodszych graczy w Lidze Mistrzów. Jak zdobywać doświadczenie, to z najlepszymi drużynami. Jestem pewien, że będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony przed polską publicznością" - zakończył Castellani. "

ask, Polsat Sport, cev.lu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze