Drzewo holmarkowe zaskakującym triumfatorem 3. turnieju kwalifikacyjnego do ESL MP

E-sport
Drzewo holmarkowe zaskakującym triumfatorem 3. turnieju kwalifikacyjnego do ESL MP
fot. ESL

Dzięki zakończeniu rywalizacji w trzecim turnieju eliminacyjnym do ESL Mistrzostw Polski znaleźliśmy się na półmetku walki o awans do kolejnej rundy, do której dostanie się trzynaście ekip. Liderem zmagań pozostała formacja Barykada ze 190 punktami na koncie.

Tym razem niespodziewanie triumfowała ekipa Drzewo holmarkowe, która po raz pierwszy wzięła udział w rywalizacji o punkty potrzebne do ubiegania się o przepustkę do kolejnego etapu rywalizacji. Dość anonimowa do tej pory ekipa w finale okazała się lepsza od Kiedyś Zagramy Mecz Mikołaja „Kizuro” Ossowskiego i Macieja „Khazio” Błażejewskiego. Na swojej drodze do finału DH pokonało takie drużyny jak Team Sprzedani 2 Remigiusza „Overpow” Puscha, Selama ashal’anore Bogusława „Raidoe” Janickiego, Amazing Team (ex-Fluffy Tail) czy Digital Paradox Mountain.

Niewielką wpadkę zaliczyła tymczasem niezawodna do tej pory ekipa Barykada, która w 1/16 uległa późniejszym finalistom, niżej notowanej drużynie Kiedyś Zagramy Mecz. Barykada jednak, dzięki sporej przewadze w tabeli i gorszej postawie największych rywali, utrzymała się na prowadzeniu, jeśli chodzi o sumaryczną klasyfikację. Ze swoimi 190 punktami formacja nadal wyprzedza Amazing Team (ex-Fluffy Tail), który zgromadził na swoim koncie 180 oczek. Na trzeciej pozycji sklasyfikowane są Świdrujące Tygrysy (170 pkt.), a czwartą lokatę okupuje elefant (150 pkt.). Kolejne miejsca przypadają w udziale Kiedyś Zagramy Mecz, Digital Paradox Cloud (ex-Infinite eSports), Jasny Gwint oraz Team Sprzedani 2.Na obecną chwilę awans wywalczyłyby też formacje Team Rebels, Frantic Esport CLUB – Academy, Drzewo holmarkowe, Selama ashal’anore oraz Frantic Esport CLUB.

Warto dodać, że poznaliśmy już komplet zaproszonych zespołów. Oprócz AGO Gaming w najlepszej szesnastce powinniśmy zobaczyć także Team Kinguin oraz Pompa Team (ex-Bobaski).

Czwarty turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski odbędzie się 15 lutego. Na zapisy pozostało więc niewiele czasu.

Rafał Fiodorow, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie