Liga Mistrzów: Porażka PGE Skry Bełchatów w Modenie

W meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów Azimut Modena pokonała PGE Skrę Bełchatów 3:1 (25:16, 21:25, 25:22, 25:22). Podopiecznym Philippe'a Blaina nie udało się tym samym zrewanżować za pierwszy mecz, który przegrali w takim samym stosunku.

Wtorkowy rewanż był spotkaniem na szczycie w grupie D. Włosi wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania i awans do dalszej części rozgrywek mieli zagwarantowany już przed meczem. W innej sytuacji byli Polacy, którzy we wcześniejszej fazie turnieju uzbierali sześć punktów i musieli walczyć o promocję do fazy play-off.

Na początku pierwszego seta zespoły prowadziły wyrównaną walkę punkt za punkt. Przy stanie 9:8 dla gospodarzy Modena zaczęła uciekać i wypracowała sobie pięć punktów przewagi. Pierwszą partię, w której Skrę stać było jedynie na wywalczenie szesnastu punktów, asem serwisowym zakończył świetnie spisujący się w całym meczu Earvin Ngapeth.

Druga odsłona rozpoczęła się po myśli bełchatowian, gdyż szybko udało im się wypracować pięciopunktową zaliczkę. Na wyróżnienie zasługuje Mariusz Wlazły, którego skuteczne ataki penetrowały obronę Modeny. Seta, atakiem ze środka, skończył Srećko Lisinac i doprowadził do wyrównania w całym meczu.

Dwie kolejne partie były już jednak dominacją faworyta z Włoch. Skra próbowała podjąć walkę, jednak wyższa jakość była tego dnia po stronie gospodarzy. Mecz zagrywką zakończył Vettori i bełchatowianie przegrali 22:25.

W ostatniej kolejce 1 marca podopieczni Philippe Blaina podejmą w Bełchatowie rumuński SCM "U" Craiova.

Azimut Modena - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:16, 21:25, 25:22, 25:22)

Azimut: Santiago Orduna, Nemanja Petric, Earvin N'Gapeth, Kevin Le Roux, Maxwell Holt, Luca Vettori - Salvatore Rossini (libero) – Matteo Piano, Jacopo Massari, Samuel Onwuelo.

PGE Skra: Nicolas Uriarte, Nikołaj Penczew, Srecko Lisinac, Bartosz Kurek, Mariusz Wlazły, Karol Kłos - Kacper Piechocki (libero) – Artur Szalpuk, Bartosz Bednorz.