Sędziował Legia - Ajax dwa lata temu, posędziuje Legia - Ajax teraz!

Piłka nożna
Sędziował Legia - Ajax dwa lata temu, posędziuje Legia - Ajax teraz!
fot. PAP/BELGA
Wiślacy też go pamiętają

Do ciekawego zbiegu okoliczności doszło przy wyborze sędziego czwartkowego meczu 1/16 finału Ligi Europy Legia Warszawa - Ajax Amsterdam. Poprowadzi go David Fernandez Borbalan, czyli ten sam arbiter, który sędziował Legia - Ajax dwa lata temu na tym samym etapie tych samych rozgrywek! Szykuje się deja vu?

Nie można powiedzieć, że Hiszpan jest jakimś szczególnie szczęśliwym arbitrem dla Polaków. A już na pewno nie dla Legii Warszawa. Spośród trzech meczów, jakie sędziował polskim zespołom, dwa skończyły się remisami, mowa o Wiśle Kraków (16 lutego 2012 roku ze Standardem Liege - 1:1) i reprezentacji Polski (13 maja 2014 roku z Niemcami - 0:0), natomiast jeden porażką. Konkretnie: Legia - Ajax 0:3 z 26 lutego 2015 roku.

Niesamowite, że prawie równo dwa lata po tamtym spotkaniu ten sam sędzia posędziuje mecz tych samych zespołów na tym samym poziomie tych samych rozgrywek. Wtedy pokazał "Wojskowym" aż pięć żółtych kartek, w tym cztery w samej pierwszej połowie. Ajaksowi - żadnej...

Borbalan na co dzień prowadzi oczywiście mecze La Liga, w tym sezonie dwukrotnie pokazał się też w Lidze Mistrzów (Monaco - Bayer Leverkusen i Dynamo Kijów - Benfica Lizbona), raz w Lidze Europy (Feyenoord Rotterdam - Fenerbahce Stambuł) oraz raz w eliminacjach do mistrzostw świata (Kosowo - Chorwacja).

Mimo niespecjalnie zaawansowanego wieku (43 lata) to sędzia z ogromnym doświadczeniem. Debiut w La Liga zanotował już w 1997 roku - dla porównania nasz Szymon Marciniak (36 lat) pierwszy raz sędziował Ekstraklasę w 2009 roku. Obaj panowie arbitrami FIFA zostali jednak mniej więcej w tym samym czasie - Borbalan w 2010 roku, Marciniak w 2011.

Zadowoleni z wyboru?

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze