FEN 16: Stanek zastąpił kontuzjowanego Żelazowskiego

Sporty walki
FEN 16: Stanek zastąpił kontuzjowanego Żelazowskiego
fot. Materiały prasowe

Paweł Żelazowski z powodu kontuzji kręgosłupa musiał wycofać się z pojedynku o wakujący pas Fight Exclusive Night w kategorii półśredniej podczas gali FEN 16 Warsaw Reloaded. W walce z Kamilem Gniadkiem, która nie będzie mieć statusu mistrzowskiej, zawodnika Dzikiego Wschodu Biała Podlaska zastąpi młody prospekt Łukasz Stanek.

Dla Stanka (22 lata, 182 cm, 3-2) będzie to druga walka w organizacji Fight Exclusive Night - debiutował w świetnym stylu jesienią ubiegłego roku podczas gali FEN 14 Silesian Rage w rodzinnych Katowicach. Zawodnik miejscowego klubu MMAtadores efektowną balachą na kolano w drugiej rundzie pokonał tego wieczora Adriana Błeszyńskiego, nie tylko dopisując trzecie zawodowe zwycięstwo do swego rekordu, ale też zdobywając bonus za poddanie wieczoru. Utalentowany podopieczny trenera Tomasza Jeruszki wcześniej zwrócił na siebie uwagę kibiców sportów walki, zajmując w 2011 roku drugie miejsce w 10. Międzynarodowym Turnieju Hadaka Waza i zwyciężając rok później w Otwartych Mistrzostwach Świata Kong Sao w formule MMA.

 

Walka z Gniadkiem (22 lata, 178 cm, 11-4-1) będzie największym wyzwaniem w zawodowej karierze Stanka, bowiem "Undertaker", choć jest rówieśnikiem katowiczanina, jest już zawodnikiem dojrzałym i posiadającym znacznie większe doświadczenie. Reprezentant Berserkers Team Szczecin, który w profesjonalnym MMA debiutował jako siedemnastolatek, na gali FEN 16 Warsaw Reloaded powalczy o czwarte zwycięstwo z rzędu w nowej dla siebie kategorii półśredniej (wcześniej walczył w wadze lekkiej). W trzech ostatnich walkach Gniadek balachą pokonał Niemca Alexandra Vogta na gali IFO Europe: East Meets West, później podczas FEN 13 Summer Edition w swoim debiucie w Fight Exclusive Night duszeniem zza pleców poddał Klemensa Ewalda, a na niedawnej gali FEN 15 Final Strike już w pierwszej rundzie skrętówką wygrał z Francuzem Vincentem Del Guerrą.

 

FEN 16 Warsaw Reloaded to drugie wydarzenie organizacji Fight Exclusive Night w Warszawie. W walce wieczoru gali na Torwarze zmierzą się niepokonany od blisko czterech lat Kamil "Bomba" Łebkowski z Brazylijczykiem Gabrielem "Gabito" Silvą, którego z narożnika będzie wspierał starszy, walczący w UFC brat Erick Silva. Kibice obejrzą też pojedynki MMA z udziałem Michała Oleksiejczuka, Sebastiana Kotwicy, Pawła Pawlaka, Ireneusza Szydłowskiego i Bartłomieja Kopery, a w pojedynkach w formule K-1 wystąpią Arkadiusz Wrzosek, który zmierzy się z Arturem Bizewskim, oraz Radosław Paczuski i Marcin Szreder.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze