Hampel: Główny cel? Obrona tytułu drużynowych mistrzów świata

Żużel
Hampel: Główny cel? Obrona tytułu drużynowych mistrzów świata
fot. PAP/Leszek Szymański

"Głównym celem na ten sezon jest obrona tytułu drużynowych mistrzów świata" - przyznał Jarosław Hampel podczas konferencji prasowej w Warszawie, na której przedstawiono plany żużlowej reprezentacji. Zawody finałowe Drużynowego Pucharu Świata - 8 lipca w Lesznie.

"Rywalizacja odbędzie się na naszym torze, poza tym coroczne sukcesy reprezentacji sprawiają, że stawiani jesteśmy w gronie faworytów. Podobnie będzie w tym roku. Postaramy się stanąć na wysokości zadania i zwyciężyć" - powiedział 34-letni Hampel, były dwukrotny indywidualny wicemistrz globu.

 

Zawodnik drużyny Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra, który będzie jeździł także w lidze szwedzkiej, wraca na tor po ciężkiej kontuzji. W ostatnich tygodniach i z kadrą narodową, i klubem trenował na zgrupowaniach w Szklarskiej Porębie.

 

"Znam już większość szlaków na Polanie Jakuszyckiej, jeśli chodzi o narty biegowe. A z nogą wszystko dobrze. Uczestniczę we wszystkich zaplanowanych treningach, czy to biegi na nartach, czy gra w piłkę nożną, albo inne zajęcia na sali gimnastycznej. Ćwiczę na pełnych obrotach i buduję formę na nowy sezon. Czuję się coraz mocniejszy fizycznie" - zapewnił.

 

Hampel ma być jednym z liderów reprezentacji prowadzonej przez trenera Marka Cieślaka, który chwalił swoich podopiecznych za zimowe przygotowania.

 

"Zawodnicy ciężko pracują, może troszkę nawet za szczupło wyglądają. Ale taka jest moda, że wszyscy się odchudzają, i żużlowcy, i np. skoczkowie narciarscy. Ale to, co widzę, w jakiej już są formie fizycznej i mentalnej, pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jestem spokojny o dobre wyniki" - wspomniał szkoleniowiec.

 

2 kwietnia w Zielonej Górze odbędzie się mecz Polska - Reszta Świata, zaś 3 maja w Krakowie biało-czerwoni spotkają się z Australią. Kolejne terminy zarezerwowane dla reprezentacji to 15 czerwca i 8 października. Wielkim wydarzeniem ma być finał DPŚ, zaplanowany na 8 lipca w Lesznie.

 

"Szczyt formy będzie szykowany właśnie na te zawody, które chcemy wygrać. Jesteśmy aktualnymi mistrzami świata, mamy w ekipie fajnych zawodników, do tego jest świetna atmosfera" - podkreślił Cieślak.

 

Hampel przyznał, że czuje "głód żużla", ale zanim wyjedzie na tor, będzie trenował w Hiszpanii na motocyklu motocrossowym, podobnie jak w latach minionych.

 

"To już taki mocny trening w kontakcie z motocyklem. U nas jeszcze nie ma warunków, temperatury są minusowe, ale mamy swoje miejsca, gdzie możemy pojeździć. Bardzo ważny będzie początek sezonu, bowiem odbywają się wtedy wszelkie eliminacje do mistrzostw świata i Europy. Do tego ruszają rozgrywki ligowe" - dodał zawodnik.

 

Drużyna z Zielonej Góry zmagania w ekstralidze rozpocznie 17 kwietnia meczem u siebie z MrGarden GKM Grudziądz. Tego dnia Hampel skończy 35 lat. "Wspaniałym prezentem było zwycięstwo zespołu. Chciałbym, aby to były fantastyczne zawody" - powiedział.

 

W środę ogłoszono również, że sponsorem generalnym żużlowej reprezentacji została firma kurierska GLS. Prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski poinformował, że umowa została podpisana na rok.

 

O planach drużyny juniorów mówił jej szkoleniowiec Rafał Dobrucki. "Dwa najważniejsze finały zawodów drużynowych przeprowadzone zostaną w Polsce - mistrzostwa świata w Rybniku, zaś mistrzostwa Europy w Krośnie. Zadaniem jest potwierdzenie dominacji, choć oczywiście to będzie trudne" - ocenił.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze