Jest decyzja. Lech z Pogonią w Pucharze Polski jednak z udziałem kibiców

Piłka nożna
Jest decyzja. Lech z Pogonią w Pucharze Polski jednak z udziałem kibiców
fot. Jakub Piasecki/Cyfrasport

Pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Pogonią Szczecin odbędzie się z udziałem kibiców - zadecydowała w środę Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN, która przychyliła się do wniosku poznańskiego klubu o darowanie części kary.

Lech wnioskował o zawieszenie kary, jaką otrzymał po ubiegłorocznym pojedynku finałowym w Warszawie. Podczas meczu na PGE Narodowym z Legią (wygranym przez warszawski zespół 1:0), z sektora zajmowanego przez fanów z Wielkopolski na murawę poleciały race, przez co sędzia musiał dwukrotnie przerwać spotkanie na kilka minut. Kibice "Kolejorza" uszkodzili również kilkaset krzesełek.

 

Poznański klub ukarany został m.in. zakazem udziału kibiców w meczach PP na własnym stadionie przez cały sezon 2016/17 oraz zakazem wyjazdów zorganizowanych grup kibiców. W październiku lechici zagrali ćwierćfinałowe spotkanie z Wisłą Kraków bez udziału publiczności.

 

NKO złagodziła karę dla Lecha i zaplanowany na 1 marca w Poznaniu półfinał z Pogonią Szczecin odbędzie się z udziałem publiczności.

 

"To dla nas bardzo ważna informacja, bo obecność kibiców w tym kluczowym spotkaniu będzie wielką pomocą dla zespołu. Walczyliśmy o to, bo jesteśmy przekonani, że nałożona na nas sankcja przed rokiem była bardzo dotkliwa i odniosła już swój skutek" - powiedział prezes Lecha Karol Klimczak.

 

Komisja nie przychyliła się natomiast do części wniosku klubu o darowanie bądź zawieszenie wykonania kary zakazu wyjazdów grup zorganizowanych na mecze w Pucharze Polski, co argumentowano zachowaniem sympatyków "Kolejorza" podczas czterech spotkań ekstraklasy, na których wykorzystane zostały środki pirotechniczne.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze