Hermans wygrał drugi etap i został liderem

Belg Ben Hermans (BMC) wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Dookoła Omanu i został liderem klasyfikacji generalnej. Najlepszy z ekipy CCC Sprandi Polkowice był Włoch Simone Ponzi, który uplasował się na 26. miejscu ze stratą 33 sekund.

Na 145,5-kilometrową trasę z Nathal do Al Bustan zwycięzca pokonał w 3:20.49 i wyprzedził sklasyfikowanych w tym samym czasie Portugalczyka Rui Costę (UAE) i Duńczyka Jakoba Fuglsanga (Astana).

Hermans zastąpił na pozycji lidera triumfatora pierwszego etapu Norwega Alexandra Kristoffa (Katiusza). Wyprzedza Costę o cztery sekundy i Fuglsanga o sześć.

Ponzi zajmuje 26. lokatę ze stratą 43 s, a najlepszy z polskich kolarzy CCC Sprandi Patryk Stosz jest 54. - trzy minuty za liderem.

W czwartek peleton pokona najdłuższy w wyścigu, 162-kilometrowy etap z Sultan Qaboos University do Quriyat. Impreza zakończy się w niedzielę.