27 sezonów na parkiecie! Legendarny siatkarz kończy karierę

Siatkówka
27 sezonów na parkiecie! Legendarny siatkarz kończy karierę
fot. Cyfrasport
Alessandro Fei, Samuele Papi i Jakub Jarosz podczas finału Puchar CEV ZAKSA - Sisley Treviso (2011).

Samuele Papi to nazwisko, które zna każdy szanujący się kibic siatkówki. Słynny włoski przyjmujący - dwukrotny mistrz świata, zapowiedział, że po 27 latach przygody ze sportem, po sezonie zakończy karierę.

Papi przygodę z siatkówką rozpoczął na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Do 1994 roku reprezentował barwy Pallavolo Falconara, następnie był zawodnikiem Bre Banca Lannutti Cuneo (1994-98), Sisley Treviso (1998-2011), a od sześciu lat występuje w Copra Elior Piacenza.

 

 

Lista dokonań siatkarza, który w maju skończy 44 lata, jest niezwykle długa. Trzy triumfy w Lidze Mistrzów, sześć tytułów mistrza Włoch, sześć triumfów w  Coppa Italia... To w klubie, a z reprezentacją, w której występował przez blisko dwie dekady: dwa tytuły mistrza świata (1994, 1998), cztery medale igrzysk olimpijskich (Atlanta 1996 - srebro, Sydney 2000 - brąz, Ateny 2004 - srebro, Londyn 2012 - brąz), trzy tytuły mistrza Europy oraz pięć zwycięstw w Lidze Światowej.

 

 

– To na sto procent będzie mój ostatni sezon. Mam nadzieję, że sympatia ze strony fanów będzie towarzyszyła mi do końca kariery. Walczymy do końca sezonu i mam nadzieję, że zajdziemy tak daleko, jak to tylko możliwe, a potem zawieszę buty na kołku – powiedział Papi.

RM, Polsat Sport, sportpiacenza.it

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze