NHL: Jagr zamierza grać jeszcze przez... dekadę!

Zimowe
NHL: Jagr zamierza grać jeszcze przez... dekadę!
fot.PAP/CTK

Jaromir Jagr, najsłynniejszy czeski hokeista w lidze NHL, który 15 lutego obchodzi 45. urodziny, szokuje formą i... planami. Kiedyś twierdził, że chce kontynuować karierę do 50 roku życia, teraz zmienił zdanie i zamierza na lodzie spędzić kolejne 10 lat.

Planuję grać do 55 lat. Czuję się dobrze. Zmieniłem zdanie - zamiast do granicy 50 lat zamierzam grać do 55 roku życia - powiedział mediom amerykańskim Jagr występujący obecnie w ekipie Florida Panthers.

 

Pięciokrotny olimpijczyk, złoty medalista IO w Nagano (1998) urodziny spędzi oczywiście na lodzie. Jego ekipa zmierzy się w Kalifornii z San Jose Sharks. Jagr zagra m.in. przeciw rodakowi Tomasowi Hertlowi, a spotkanie będzie pełne atrakcji szczególnie dla czeskich kibiców i to nie tylko ze względu na urodziny słynnego zawodnika. Nazwano je Nocą Czeskiego Dziedzictwa (Czech Heritage Night).

 

Weteran urodzony w Kladnie w tym sezonie strzelił 10 bramek i ma ich w lidze NHL 759. Zdobył 1899 punktów w 1683 występach na lodowiskach USA oraz Kanady. Na ten dorobek składa się oprócz trafień także 1140 asyst. Dwukrotnie wywalczył Puchar Stanleya z Pittsburgh Penguins (1991-92).

 

W rankingu wszech czasów Czech zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej, trzecie na liście strzelców i piąte wśród zawodników z największą liczbą asyst. Liderem wszystkich jest legendarny Kanadyjczyk Wayne Gretzky.

 

Jest obecnie piątym najstarszym graczem ligi, po napastniku Gordie Howe (52 lata i 11 dni), obrońcy Chrisie Cheliosie (48 lat i 71 dni), bramkarzach Maurice Robertsie (45 lat i 345 dni) i Johnnym Bowerze (45 lat i 32 dni).

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze