Orlen Liga: Impel górą w meczu na szczycie

W spotkaniu kończącym 20. kolejkę Orlen Ligi siatkarki Impelu Wrocław wygrały z Grot Budowlanymi Łódź 3:1. W czwartym secie groźnej kontuzji kolana doznała libero Agata Sawicka.

Spotkanie Impel - Grot Budowlani awizowano jako największy hit 20. kolejki ekstraklasy siatkarek, wszak mierzyły się ze sobą druga i trzecia drużyna w ligowej tabeli. Gospodynie miały przewagę czterech punktów, ale w pierwszej serii gier gładko uległy w Łodzi 0:3. Ostatnie starcie obu ekip miało miejsce 4 lutego - w półfinale Pucharu Polski, w którym również  górą były łodzianki, ale tym razem po niezwykle zaciętym starciu.

Wrocławianki chciały zrewanżować się rywalkom za wcześniejsze niepowodzenia, co pokazały już w premierowej odsłonie. Po asie serwisowym Katarzyny Koniecznej prowadziły 5:2, po ataku Michy Hancock - 9:4. Choć przyjezdne złapały kontakt z rywalkami (11:10), w kolejnych akcjach wrocławianki wypracowały sobie znaczącą przewagę (18:13). Impel pewnie wygrał tę partię 25:19, a decydujący punkt dała gospodyniom zepsuta zagrywka Kai Grobelnej.

W drugim secie obie ekipy punktowały seriami. Po dobrym początku gospodyń (8:4), przyjezdne wyrównały (8:8). Na cztery akcje z rzędu wygrane przez wrocławianki (15:11), takim samym wyczynem odpowiedziały siatkarki Budowlanych (17:16). Walka trwała do samego końca, ale od stanu 23:23 dwie decydujące piłki padły łupem gospodyń. Najpierw Pavla Vincourova zaserwowała w siatkę, a po chwili Katarzyna Konieczna atakiem z prawego skrzydła zakończyła seta.

Trzecia partia miała podobny przebieg jak poprzednia. Rozpoczęła się od wyraźnej przewagi dobrze grających blokiem gospodyń (7:2), ale podobnie jak w pierwszym secie łodzianki szybko odrobiły straty (9:9). Później znów oglądaliśmy punktowe serie obu ekip i zaciętą walkę do stanu 23:23. Tym razem jednak dwie decydujące akcje wygrały łodzianki, skuteczny atak Grobelnej i skuteczny blok w kolejnej akcji zakończyły seta.

Czwarta odsłona od początku toczyła się pod znakiem przewagi gospodyń (8:4, 10:6). Przy stanie 15:8 groźnej kontuzji kolana doznała Agata Sawicka. Mimo poważnego osłabienia, podopieczne trenera Marka Solarewicza zdołały dowieźć przewagę. Przestrzelony atak rywalek dał im piłkę meczową (24:21), a skuteczny atak Koniecznej w kolejnej akcji zakończył spotkanie.  MVP: Monika Ptak.

Impel Wrocław - Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:19, 25:23, 23:25, 25:21)

Impel Wrocław: Megan Courtney, Micha Hancock, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Konieczna, Natalia Mędrzyk, Monika Ptak - Agata Sawicka (libero) - Joanna Kaczor, Andrea Kossanyiova, Magda Stasiak

Grot Budowlani Łódź: Heike Beier, Martyna Grajber, Kaja Grobelna, Gabriela Polańska, Sylwia Pycia, Pavla Vincourova - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Natalia Strózik, Ewelina Tobiasz, Julia Twardowska