Orlen Liga: KSZO Ostrowiec zwycięski w spotkaniu z Pałacem Bydgoszcz

W spotkaniu 20. kolejki Orlen Ligi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na własnym boisku pokonał Pałac Bydgoszcz 3:2 (12:25, 25:19, 25:13, 18:25, 15:9). Najlepsza zawodniczką spotkania wybrana została Joanna Kapturska.

W pierwszej partii wydarzenia na boisku zdecydowanie zdominowały przyjezdne. Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego popełniały błędy własne. Pierwsze skrzypce w ekipie z Bydgoszczy grała przyjmująca, Ewelina Krzywicka. Serią zdobywały punkty, znakomicie spisywał się także blok Pałacu, przez który nie potrafiły się przebić ostrowiczanki, które zwyciężyły do 12.

Podobnie ułożyły się losy drugiego seta, choć przewaga gości nie była aż tak wyraźna jak w pierwszej partii. Bydgoszczanki już na początku objęły prowadzenie, miały nawet cztery punkty przewagi. Przebudziły się zawodniczki KSZO i zniwelowały straty (11:12). Z dobrej strony w tej partii zaprezentowała się Roksana Brzóska, która doprowadziła do remisu. N nieszczęście bydgoszczanek załamała się gra Krzywickiej, a gospodynie spotkania były na fali. Asa serwisowego dołożyła Brzóska, zyskały przewagę i wygrały drugą partię do 19.

Trzeci set to od początku dominacja gospodyń. Bydgoszczanki nie potrafiły sobie poradzić z zagrywkami m. in. Doroty Ściurki. Potem zniwelowały straty i zbliżyły się nawet na punkt, jednak as Stroiwas znowu pozwolił siatkarkom KSZO powiększyć prowadzenie, do których należała końcówka tej partii. Seta z piłki przechodzącej zakończyła Brzóska (25:13).

Początek czwartej partii był najbardziej wyrównanym fragmentem całego spotkania. Później zagrywką zapunktowała Krzywicka, która wyprowadziła swoją  drużynę na kilku punktowe prowadzenie. Następnie zagrywką punktowała Ściurka i gospodynie zbliżyły się na jedno „oczko”. Dwa bloki na Brzóskiej i bydgoszczanki doprowadziły do wyrównania w całym spotkaniu.

W tie-breaku zawodniczki KSZO Ostrowca osiągnęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. W ataku błyszczała Kapturska, która została wybrana najlepsza zawodnicza tego spotkania.

KSZO Ostrowiec – Pałac Bydgoszcz 3:2 (12:25, 25:19, 25:13, 18:25, 15:9)

KSZO Ostrowiec: Joanna Kapturska, Ewelina Polak, Dorota Ściurka, Magdalena Soter, Paulina Stroiwąs, Roksana Brzóska - Olga Pauliukowskaja (libero) – Paulina Szpak, Aleksandra Jocic, Julia Piotrowska.

Pałac Bydgoszcz: Marlena Pleśnierowicz, Natalia Krawulska, Małgorzata Śmieszek, Magda Jagodzińska, Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna - Pola Nowakowska (libero) – Joanna Kuligowska, Paulina Bałdyga, Marta Ziółkowska, Daria Dąbrowska.