Rywale Polaków w ME U-21 wizytowali stadion w Kielcach

Piłka nożna
Rywale Polaków w ME U-21 wizytowali stadion w Kielcach
fot. PAP/Piotr Polak
W Kielcach rozegrane zostaną trzy spotkania grupy A mistrzostw Europy do lat 21.

Anglicy i Szwedzi, grupowi rywale Polaków w finałach mistrzostw Europy do lat 21, wizytowali w środę stadion w Kielcach. „Obiekt jest bardzo ładny. Cieszę się, że będziemy tutaj rozgrywać swoje mecze” – powiedział trener reprezentacji Anglii U-21 Aidy Boothroy.

Anglicy podczas czerwcowych finałów mistrzostw Europy swoją bazę pobytową będą mieli w stolicy regionu świętokrzyskiego. „Synowie Albionu” rozegrają w Kielcach trzy spotkania grupowe. „Stadion jest naprawdę bardzo ładny. Cieszymy się, że to właśnie tutaj rozegramy swoje mecze. Jestem przekonany, że w czerwcu podczas tych mistrzostw będzie wspaniała atmosfera” – stwierdził Boothroy.

 

Grupowymi rywalami „Wyspiarzy”, oprócz reprezentacji Polski, będą drużyny Szwecji i Słowacji. „W tej grupie nie ma zdecydowanego faworyta” – podkreślił trener angielskiego zespołu.

 

„Mamy bardzo silnych rywali. Zarówno Szwedzi, Słowacy i oczywiście gospodarze turnieju, to świetne drużyny. Wszystko będzie zależeć od dyspozycji w danym dniu. Zapowiada się pasjonująca rywalizacja” – dodał szkoleniowiec.

 

Reprezentacja Szwecji nie będzie miała w Kielcach swojej bazy pobytowej. „Trzy Korony” przyjadą do stolicy regionu świętokrzyskiego na dzień przed meczem z Anglią, który rozegrany zostanie 16 czerwca. „Nasi goście byli bardzo zadowoleni ze stadionu i warunków, jakie będą mieli podczas pobytu w naszym mieście. Podkreślali kameralność obiektu i chwalili jego infrastrukturę, która jest wystarczająca do rozegrania takiego turnieju” – powiedział kierownik kieleckiego stadionu Jacek Domaradzki.

 

„W rozmowach poruszane były również kwestie bezpieczeństwa zawodników i kibiców, którzy przyjadą w czerwcu do naszego miasta. Zarówno Anglicy, jak i Szwedzi nie mieli większych uwag pod tym kątem” – zaznaczyła kierownik referatu sportu i turystyki Urzędu Miasta w Kielcach Katarzyna Telka.

 

Na kieleckim stadionie trwają już prace, które mają przygotować obiekt na czerwcowy turniej. „Remontujemy szatnie. Do zrobienia pozostały jeszcze ławki rezerwowych. Zgodnie z wymogami muszą mieć w dwóch rzędach 18 miejsc. Rozbudowaliśmy także system kołowrotków wejściowych, aby był kompatybilny z biletami, które będą sprzedawane przez PZPN. Na finały mistrzostw Europy nasz stadion na pewno będzie gotowy” – zapewnił Domaradzki.

 

W Kielcach rozegrane zostaną trzy spotkania grupy A mistrzostw Europy do lat 21. 16 czerwca Anglia zagra ze Szwecją, a trzy dni później ze Słowacją. 22 czerwca na zakończenie rozgrywek grupowych przeciwnikiem Anglików będzie reprezentacja Polski.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze