Sferis PRIDE i ALSEN-Team powalczą o tytuł mistrza Pucharu Polski Cybersport

E-sport
Sferis PRIDE i ALSEN-Team powalczą o tytuł mistrza Pucharu Polski Cybersport

Zakończyły się ostatnie mecze w ramach internetowej fazy Pucharu Polski Cybersport. Wiemy już, które drużyny na LAN-owych finałach zagrają o tytuł mistrza, a które zmierzą się w pojedynku o trzecie miejsce.

Pierwszy półfinał – po bardzo wyrównanej mapie inauguracyjnej (16:14 na de_overpass) i równie bardzo jednostronnej drugiej (16:6 na de_mirage) zakończył się korzystnie dla ALSEN-Teamu. Tym samym to właśnie ekipa Marcina ‘LTNa’ Krzemińskiego jako pierwsza wywalczyła sobie miejsce w wielkim finale Pucharu Polski Cybersport. GROMclan – który w ćwierćfinale niespodziewanie wyeliminował Venatores – zadowolić się będzie musiał więc z finału pocieszenia. Konfrontację o trzecie miejsce odbędzie z graczami peace one love.


W drugim półfinale doszło bowiem do interesującej batalii pomiędzy Sferis PRIDE, a właśnie pol, czyli nową na polskiej scenie ekipą, której filarami są byli reprezentanci „Orzełków”: Karol ‘repo’ Cybulski oraz Kamil ‘kamil’ Kamiński. Potyczka od początku była wyrównana – choć to podopieczni Piotra ‘neqsa’ Lipskiego lepiej kontrolowali grę. Ostatecznie to właśnie oni zachowali zimną krew i nie dając sobie wyrwać wywalczonej na drugiej mapie przewagi, awansowali do wielkiego finału zawodów (16:11 de_cobblestone, 16:14 de_train).


LAN-owe finały Pucharu Polski Cybersport odbędą się 5 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Turniej rozgrywany będzie podczas Intel Extreme Masters w Katowicach. Organizatorzy zebrali w puli nagród 25,000 złotych.

Szymon Groenke

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze