Dookoła Algarve: Kwiatkowski trzeci na drugim etapie

Michał Kwiatkowski (Sky) zajął trzecie miejsce na drugim etapie wyścigu kolarskiego Dookoła Algarve, kończącym się dziewięciokilometrowym podjazdem na Alto da Foia. Odcinek wygrał i zdobył koszulkę lidera Irlandczyk Daniel Martin (Quick Step).

Martin wyprzedził towarzysza ucieczki Słoweńca Primoza Roglica (LottoNL). Kwiatkowski finiszował samotnie i stracił do czołowej dwójki 20 sekund.

W klasyfikacji generalnej Martin wyprzedza o cztery sekundy Roglica oraz o 26 sekund Kwiatkowskiego.

Kolarz z Torunia zwyciężył w rozgrywanym w południowej Portugalii wyścigu na początku sezonu 2014, a kilka miesięcy później sięgnął w hiszpańskiej Ponferradzie po tytuł mistrza świata.

Pięcioetapowa impreza zakończy się w niedzielę również górskim odcinkiem na wzgórze Malhao.