Dookoła Omanu: Duńczyk Andersen wygrał trzeci etap

Duńczyk Soren Kragh Andersen (Sunweb) wygrał trzeci etap kolarskiego wyścigu Dookoła Omanu. Lider klasyfikacji generalnej Belg Ben Hermans (BMC) był trzeci. Najlepszy z ekipy CCC Sprandi Polkowice był Włoch Simone Ponzi, który uplasował się na 34. miejscu ze stratą 25 sekund.

W czwartek peleton pokonał najdłuższy w wyścigu, 162-kilometrowy etap z Sultan Qaboos University do Quriyat. Andersen uzyskał czas 3:53.11. W tym samym czasie na drugim miejscu finiszował Portugalczyk Rui Costa (UAE).

Liderem pozostał Hermans, który o 2 s wyprzedza Costę. Ponzi plasuje się na 27. pozycji ze stratą 1.12 do lidera. Najlepszy z polskich kolarzy CCC Sprandi Jakub Kaczmarek jest 43. ze stratą 3.41. Impreza zakończy się w niedzielę.