Napastnik Celtiku Glasgow jedną nogą w Lotto Ekstraklasie!

Piłka nożna
Napastnik Celtiku Glasgow jedną nogą w Lotto Ekstraklasie!
fot.PAP/EPA

W czwartek na testy medyczne do Szczecina przyjeżdża napastnik Celtiku Glasgow - Nadir Çiftçi. Jeśli wypadną one pomyślnie, Turek zostanie na pół roku wypożyczony do szczecińskiej Pogoni. 25-latek spodziewany jest w stolicy województwa zachodniopomorskiego w godzinach popołudniowych.

Była gwiazda Dundee United od półtora roku jest graczem mistrza Szkocji. Z czego przez pół roku przebywał na wypożyczeniu w tureckim Eskişehirsporze. Klub z zielonej części Glasgow zapłacił wówczas za przebojowego zawodnika ponad 2 miliony euro.

Świetna gra w Dundee United sprawiła, że pozyskał go słynny klubu z Celtic Park. W zespole "Mandarynek" w 82 występach zdobył 33 goli oraz zanotował 20 asyst. Przygoda Çiftçiego z "The Bhoys" nie była usłana różami, dlatego w grę wchodzi drugie wypożyczenie. W Celkitu rozegrał 26 meczów, ale zaledwie czterokrotnie wpisał się na listę strzelców i raz asystował.

W ekipie z Tannadice Park szatnię dzielił m.in. z Jarosławem Fojutem, który jest ostoją defensywy Pogoni Szczecin. Çiftçi posiada także obywatelstwo holenderskie i ma za sobą występy w reprezentacji Holandii do lat 15, 16 i 17 oraz reprezentacji Turcji do lat 19.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze