W finale Pavel, który jest również urzędującym Mistrzem Świata, okazał się lepszy od rumuńskiego zawodnika G2 Esports, Dimy „Rdu” Radu (3-2), zaś w półfinale wynikiem 3-2 pokonał legendarnego Aleksandra „Kolento” Malsha (Cloud9). Czwarte miejsce przypadło pochodzącej z Chin zawodniczce Tempo Storm, Tang „Eloise” Haiyun. Pavel wzbogacił się o 3 tysiące dolarów, a na konto finalisty, Rdu, trafił tysiąc w tej samej walucie.


Co ciekawe, cała najlepsza czwórka rywalizowała w grupach C i D. Swoją drogą ćwierćfinałowym przeciwnikiem późniejszego triumfatora był polski zawodnik i przede wszystkim komentator Jakub „Lothar” Szygulski (G2 Esports). Wcześniej z rywalizacją pożegnał się niestety Bartłomiej „Ikealyou” Zawadzki, który po porażkach z Artemem „DrHippi” Kravetsem (Virtus.Pro) i Sebastianem „Ostkaka” Engwallem (Alliance), zakończył zmagania na ostatnim miejscu w grupie A. Oprócz Lothara w ćwierćfinałach zobaczyliśmy także wspomnianego już DrHippi’ego, a także Vladislava „SilverName” Sinotova (Team Spirit) oraz Haralda „Powder” Gimre (Alliance), który przed samym startem turnieju zastąpił Jona „Orange” Westberga (również Alliance).


Turniej ten nie dostarczał uczestnikom żadnych punktów HCT w kontekście rywalizacji o udział w wiosennych Mistrzostwach Europy.