Stelmet pierwszym półfinalistą Pucharu Polski

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń przegrali ze Stelmetem BC Zielona Góra 55:79 w rozegranym w Warszawie pierwszym ćwierćfinale Pucharu Polski. Najlepszym zawodnikiem meczu został uznany Nemanja Djurisić.

Już w ćwierćfinale los skojarzył ze sobą dwie czołowe obecnie ekipy w tabeli PLK. Obie ekipy w tym sezonie mierzyły się ze sobą dwukrotnie, w obu przypadkach górą byli gospodarze: Stelmet w Zielonej Górze wygrał 83:67, a Polski Cukier w Toruniu 81:69.

Początek starcia w Arenie Ursynów przebiegał pod dyktando koszykarzy z Zielonej Góry. Mecz rozpoczął się co prawda od trafienia Kyle Weavera, ale kolejne dwanaście punktów padło łupem graczy Stelmetu. Torunianie przełamali kłopoty ze skutecznością, złapali kontakt z rywalami (11:12), ale końcówka znów należała do podopiecznych Artura Gronka (14:22). W drugiej kwarcie gracze z Torunia ruszyli do odrabiania strat, znów byli blisko dogonienia rywali (28:29), ale i tym razem zawodnicy Stelmetu szybko otrząsnęli się z chwilowego marazmu, znów odskoczyli rywalom i po trafieniu za trzy Łukasza Koszarka mieli dwanaście punktów zaliczki po pierwszej połowie (30:42).

W trzeciej kwarcie, w której oglądaliśmy zaciętą walkę obu drużyn, Stelmet jeszcze powiększył przewagę, mimo słabszej skuteczności i dużej ilości faulów w ataku (48:64). W ostatnich dziesięciu minutach nie udało się ekipie z Torunia odwrócić losów tej konfrontacji. Stelmet kontrolował sytuację, a gdy Przemysław Zamojski najpierw popisał się celną trójką, a po chwili efektownym wsadem, różnica przekroczyła dwadzieścia oczek (54:75). Wynik meczu na 55:79 ustalił Karol Gruszecki. Najlepszym zawodnikiem tej konfrontacji wybrany został Nemanja Djurišić.

Turniej o Puchar Polski 2017 (Warszawa, 16-19 lutego):