Znany sędzia zamienił Premier League na… Arabię Saudyjską

Piłka nożna
Znany sędzia zamienił Premier League na… Arabię Saudyjską
fot. PAP

Jeden z najbardziej znanych sędziów międzynarodowych, Mark Clattenburg, który na co dzień prowadził mecze w Premier League postanowił przenieść się do Arabii Saudyjskiej. Najlepszy arbiter 2016 roku Polakom powinien kojarzyć się z meczu Biało-Czerwonych ze Szwajcarią podczas Euro we Francji.

W oficjalnym komunikacie wydanym przez PGMOL (instytucji zajmującej się organizacją meczów Premier League) czytamy: ” - Od momentu przejścia do PGMO Select Group w 2004 roku, Mark stał się jednym z naszych najlepszych sędziów. Prowadzi mecze na najwyższym poziomie i jest wzorem do naśladowania. Życzymy mu powodzenia w dalszej karierze w Arabii Saudyjskiej”.

 

 

Anglik pracował w lidze angielskiej 12 lat. W tym czasie stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych arbitrów na świecie. W 2016 roku prowadził m.in. finałowe mecze Ligi Mistrzów, mistrzostw Europy oraz Pucharu Anglii. Na turnieju we Francji sędziował również mecz Polski ze Szwajcarią w 1/8 finału. Na gali Globe Soccer Awards 41-latek został wybrany sędzią 2016 roku.

 

Clattenburg w grudniu zeszłego roku dostał ofertę z ligi chińskiej, ale ostatecznie wybrał Arabię Saudyjską. Podobnie przed dwoma laty postąpił inny angielski sędzia Howard Webb.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie