Runda zasadnicza dobiegła końca, czas na play off

Inne
Runda zasadnicza dobiegła końca, czas na play off
fot. PAP

W piątek rozegrano ostatnią kolejkę fazy zasadniczej hokejowej ekstraligi. Do play off, której pierwsza runda (1/4 finału) rozpocznie się we wtorek, przystąpi z pierwszego miejsca GKS Tychy.

Dopiero w piątek rozstrzygnęła się sprawa pierwszego miejsca w grupie silniejszej. Przed ostatnią kolejką tyszanie, prowadzący w tabeli, mieli jeden punkt przewagi nad Comarch Cracovią Kraków. Zespół z Górnego Śląska pokonał na własnym lodowisku JKH GKS Jastrzębie 6:1, a "Pasy w stolicy Małopolski przegrały z Tempish Polonią Bytom 1:4.

 

Wcześniej została rozstrzygnięta sprawa dalszej kolejności w końcowej tabeli fazy zasadniczej ekstraligi. Za czołową dwójką w tzw. grupie silniejszej znalazły się: TatrySki Podhale Nowy Targ, Tempish Polonia Bytom, PGE Orlik Opole, JKH GKS Jastrzębie; a tzw. słabszej: Unia Oświęcim, Tauron KH GKS Katowice, Nesta Mires Toruń, MH Automatyka Gdańsk, SMS PZHL U20 Sosnowiec.

 

Dwie najlepsze drużyny gr. słabszej zagrają w play off, w 1/4 finału z - odpowiednio - drugim i pierwszym zespołem tzw. grupy silniejszej. Nesta Mires i MH Automatyka będą walczyć o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tej części rozgrywek nie będzie już uczestniczyć zespół z Sosnowca.

 

Zestaw par pierwszej rundy play off - 1/4 finału: 
  (do czterech zwycięstw, pierwsze spotkania 21 lutego): 
  
  GKS Tychy - Tauron KH GKS Katowice 
  Comarch Cracovia Kraków - Unia Oświęcim 
  TatrySki Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 
  Tempish Polonia Bytom - PGE Orlik Opole
  
  O utrzymanie będą walczyć (do czterech zwycięstw, pierwszy mecz 24 lutego): 
  
  Nesta Mires Toruń - MH Automatyka Gdańsk.
  

W piątek zakończył sezon 2016/2017 SMS PZHL U20 Sosnowiec.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze