Sevilla nie dała szans Eibarowi, 2:0 po dwóch asystach Joveticia

W meczu 23. kolejki La Ligi Sevilla FC pokonała u siebie SD Eibar 2:0. Najjaśniejszą postacią na boisku był Stevan Jovetić, który występ okrasił dwoma fenomenalnymi asystami.

W ostatnim sobotnim Primera Division spotkały się zespoły z górnej części tabeli. Przed spotkaniem Sevilla plasowała się na ostatnim miejscu podium i do drugiej Barcelony traciła zaledwie dwa punkty.

Obecny sezon świetnie układa się również dla zawodników SD Eibar. Po trzech zwycięstwach z rzędu, w ostatnich trzech kolejkach, zespół z Kraju Basków zajmował wysokie siódme miejsce w tabeli. Poprzedni sezon podopieczni Jose Luisa Mendilibara zakończyli zaś na ostatnim miejscu nad strefą spadkową.

Początek meczu mógł rozpocząć się po myśli drużyny ze stolicy Andaluzji. W 5. minucie świetnego podania zza linii bocznej pola karnego nie wykorzystał Franco Vazquez. Hiszpan główkował z odległości jedenastu metrów od bramki, ale piłka przeleciała daleko obok lewego słupka.

Wynik meczu został otwarty w 30. minucie przez Pablo Sarabię. Perfekcyjnym dośrodkowaniem popisał się wówczas Jovetić, a niepilnowany w polu karnym Hiszpan strzałem z powietrza pokonał Yoela Rodrigueza.

W 59. minucie do głosu doszli goście. Najpierw Sergio Enrich znakomicie podał do Adriana, ale strzał tego drugiego nie był ani wystarczająco mocny, ani groźny, aby zaskoczyć Sergio Rico.

W 73. minucie o centymetry od zdobycia gola był Victor Vitolo. Ponownie asystentem mógł być Jovetić, ale piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki gości.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry udało się to, co nie udało się prawie dwadzieścia minut wcześniej. Vitolo pokonał golkipera strzałem przy prawym słupku. Asystentem był nie kto inny jak Jovetić.

Sevilla FC - SD Eibar 2:0 (1:0)

Bramka: Sarabia 30', Vitolo 90+1'.

Żółte kartki: Escudero, Mariano - Arbilla, Rico, Capa.

Sevilla: Sergio Rico - Sergio Escudero, Clement Lenglet, Adil Rami, Gabriel Mercado (46' Mariano) - Samir Nasri (70' Matías Kranevitter), Steven N’Zonzi - Pablo Sarabia, Stevan Jovetić, Franco Vazquez - Wissam Ben Yedder (60' Victor Vitolo).

Eibar: Yoel Rodriguez - Anaitz Arbilla (67' Antonio Luna Rodriguez), Florian Lejeune, Mauro dos Santos, Ander Capa - Francisco Rico, Gonzalo Escalante - Ruben Pena (82' Nano), Adrian (67' Bebe), Pedro León - Sergi Enrich.

Sędzia: Alfonso Alvarez.