Stal Mielec przegrała z Garbarnią finale Turnieju dawnych Mistrzów

Piłka nożna
Stal Mielec przegrała z Garbarnią finale Turnieju dawnych Mistrzów
fot. Cyfrasport

Pierwszoligowi piłkarze Stali Mielec zajęli drugie miejsce w rozegranym w sobotę w Woli Chorzelowskiej (miejscowość pod Mielcem) "Turnieju dawnych Mistrzów". W finale przegrali z trzecioligową Garbarnią Kraków 0:1 (0:0).

Oprócz dwukrotnego mistrza Polski (1973, 1976) z Mielca i krakowian (1931) w zawodach zagrała Pogoń Lwów (1922, 1923, 1925, 1926) oraz Stal Rzeszów (także trzecioligowiec). Ta ostatnia ekipa nie była mistrzem kraju, ale zdobyła Puchar Polski (1975).

 

Mielczanie przystąpili do turnieju (w którym grano 2x30 minut), chociaż w piątek mieli spory problem z powrotem ze zgrupowania w Turcji. W drodze między lotniskiem we Lwowie a granicą z Polską popsuł się autokar. Zespół dotarł do Polski późno w nocy.

 

„Zabawę, to zawodnicy będą mieli w domu, dostali teraz dwa dni wolnego. Dziś podeszliśmy do tego turnieju poważnie, przynajmniej w pierwszym meczu. Wtedy wystawiłem podstawowy skład. Mimo bardzo długiej podróży i męczącego obozu, mogę być zadowolony z przebiegu półfinałowego spotkania. Zagraliśmy na zero z tyłu, przeciwnik praktycznie nie stworzył groźnej sytuacji, a my kilka. Jedną z nich zamieniliśmy na bramkę" – powiedział trener mieleckiej Stali Zbigniew Smółka.

 

Jak dodał z przyczyn „fizjologicznych” w finale wystąpili zmiennicy podstawowych piłkarzy i juniorzy.

 

W półfinale Stal Mielec pokonała Stal Rzeszów 1:0 (0:0), bramkę zdobył Mateusz Cholewiak (40). Z kolei Garbarnia okazała się lepsza od Pogoni, 2:1 (1:1). W meczu o 3. miejsce drużyna ze stolicy Podkarpacia pokonała lwowian 4:3 (1:1).

 

Podczas zimowych przygotowań do gier pierwszej ligi mielczanie rozegrali sześć sparingów, w tym trzy podczas zgrupowania w Turcji. Wyniki spotkań: Stal - Puszcza Niepołomice (druga liga) 3:1 i 1:2, Stal - Korona Kielce (ekstraklasa) 1:1, Stal - Desna Czernihów (Ukraina) 0:1, Stal - Merani Martwili (Gruzja) 4:0, Stal - Lewski Karłowo (Bułgaria) 2:1. Po grach jesiennych w tabeli pierwszej ligi zajmują 14. miejsce z dorobkiem 20 punktów.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze