FC Barcelona blisko kolejnej kompromitacji

Choć tym razem FC Barcelona nie przegrała 0:4, tak jak we wtorkowym meczu z PSG w Lidze Mistrzów, to do 90. minuty spisywała się co najmniej bardzo słabo. Katalończycy remisowali na Camp Nou ze słabiutkim Leganes 1:1, ale po rzucie karnym wyegzekwowanym przez Leo Messiego trzy punkty szczęśliwie zostały w Barcelonie.

A wydawało się, że podopieczni Luisa Enrique podrażnieni wysoką porażką z PSG rozniosą 17. ekipę La Liga Santander. Bramka Leo Messiego już w 4. minucie miała rozpocząć koncert strzelecki, tymczasem okazała się jedynym trafieniem gospodarzy do 90. minuty. Trzeba jednak przyznać, że Luis Suarez jak na złotej tacy wyłożył piłkę Argentyńczykowi, który musiał tylko trafić do pustej bramki.

W kolejnych kilkudziesięciu minutach Barcelona nie potrafiła jednak dołożyć kolejnych goli, a goście atakowali bramkę Ter Stegena coraz odważniej. I wreszcie w 71. minucie Unai Lopez wykorzystał kapitalne podanie piłki od Machisa i kontrującym strzałem zaskoczył niemieckiego bramkarza Barcelony.

Gospodarze dopiero wtedy poczuli, że są blisko kolejnego kompromitującego wyniku i chcieli zadoścuczynić zawiedzionej publiczności. Do zdobycia zwycięskiej bramki Barca potrzebowała jednak aż rzutu karnego, który został podyktowany po wątpliwym faulu na Neymarze. Arbiter wskazał jednak na 11. metr a skutecznym wykonawcą wapna został Messi, który tym samym dał trzy punkty swojej drużynie. W doliczonym czasie goście mogli jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale nie mieli szczęścia przy swoich próbach.

Barcelona została więc na drugim miejscu w tabeli i do prowadzącego Ralu traci punkt. Wciąż Katalończycy mają jednak o dwa rozegrane spotkania więcej niż Królewscy.

FC Barcelona - Leganes 2:1 (1:0)
Bramki: Messi (4', 90') - Lopez (71')

FC Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Umtiti, Mathieu, Digne (81' Alba) - Rafinha (80' D. Suarez), Rakitic, Gomes (80' Iniesta) - Messi, L. Suarez, Neymar.
Leganes: Herrerin - Tito, Mantovani, Siovas (87' Insua), Rico - Alberto, Moran (65' Lopez), El Zhar, Gabriel, Szymanowski (70' Machis) - Guerrero.