Guilherme stara się o polskie obywatelstwo. Zagra dla reprezentacji?

Piłka nożna

Prezes Legii Bogusław Leśnodorski zdradził w programie Cafe Futbol, że Brazylijczyk Guilherme stara się o polskie obywatelstwo. 25-latek jest jedną z wyróżniających się postaci mistrza Polski od kilkunastu miesięcy, czy w przyszłości przydałby się reprezentacji Polski?

Program Cafe Futbol powrócił po zimowej przerwie i mogliśmy w nim posłuchać dyskusję na temat limitu obcokrajowców bez paszportu państw Unii Europejskiej w Lotto Ekstraklasie. W tej chwili na boisku w każdej drużynie może przebywać równocześnie tylko dwóch takich zawodników - przepis kwestionowali przedstawiciele Legii, Michał Żewłakow i Bogusław Leśnodorski.

Prezes Legii zdradził przy okazji pomysł jednego ze swoich zawodników.
Mogę zdradzić taką "kuchnię". Nie wiem na jakim etapie jest ta sprawa, ale Guilherme postara się o uzyskanie polskiego paszportu. Podoba mu się tutaj w Polsce i po kilku latach zamierza wystąpić o obywatelstwo. Kadrze mógłby się przydać!

Za wizją Guilherme w reprezentacji Polski nie opowiedział się prowadzący program Roman Kołtoń, ktory stwierdził, że Zbigniew Boniek jakiś czas temu odszedł od tego typu wzmocnień zespołu narodowego. Za 25-latkiem z pewnością mogłaby przemawiać jego wszechstronność: w biało-czarnej koszulce wystąpił już na wielu pozycjach, łącząc zadania ofensywne i defensywne - od środka pomocy, po któreś ze skrzydeł.

 

Obcokrajowiec może starać się o polski paszport, jeśli przebywa w naszym kraju co najmniej od trzech lat i spełnia szereg warunków. Guilherme zawodnikiem Legii został 14 stycznia 2014, jednak wówczas był zaledwie wypożyczony. Brazylijczyk został przez zespół mistrza Polski wykupiony w 2015 roku. W barwach Legii wystąpił już 112-krotnie, do bramki trafił 15 razy.

 

Krótka dyskusja na temat Guilherme w załączonym materiale wideo.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze