Kikis w szpitalu!

E-sport
Kikis w szpitalu!
fot. Riot Games

Jak Fnatic poinformowało na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, polski toplaner Mateusz "Kikis" Szkudlarek, występujący na co dzień w EU Challenger Series pod banderą Fnatic Academy, doznał w tym tygodniu uszczerbku na zdrowiu i na chwilę obecną znajduje się w szpitalu. Na szczęście wypadek nie miał być zbyt poważny, dzięki czemu nasz rodak powinien szybko wrócić do zdrowia.

Oczywiście z powodu takiego stanu rzeczy nie może on wystąpić w nadchodzącym meczu przeciwko Schalke 04, więc na jego miejscu pojawi się zastępczy zawodnik Benjamin "Zhergoth" Sanchez. Jest to kolejne osłabienie drużyny, po tym jak jungler Mads "Broxah" Brock-Pedersen został przeniesiony do głównego zespołu organizacji, a do składu dołączył Brytyjczyk Daniel "Dan" Hockley, pełniący wcześniej rolę trenera w Nerv, które zostało wyeliminowane z EU CS przez Team Kinguin.

 

Zhergoth wbrew pozorom jest bardzo utalentowanym graczem, który ostatnie kilka miesięcy spędził w Giants Only The Brave, które rywalizowało w hiszpańskiej lidze LVP Division de Honor. W tzw. 11. sezonie, ekipa zajęła czwarte miejsce po części zasadniczej, ale przegrała w ćwierćfinałach z Valencia CF eSports w fazie play-off. W międzyczasie próbowała też zdobyć slot w kwalifikacjach do EU CS, lecz tam również odpadła w ćwierćfinale, pokonana przez ThunderX3 Baskonia.

 

Po dwóch pierwszych spotkaniach Fnatic Academy zajmuje ex aequo drugie miejsce z jednym zwycięstwem i jedną porażką. W pierwszym tygodniu rozprawiło się z prezentującym się poniżej oczekiwań Paris Saint-Germain eSports, lecz w drugim bardzo widoczny był brak Broxaha, a drużyna została bardzo mocno zdominowana przez Millenium. Póki co nadal nie wiadomo, czy będziemy mogli zobaczyć Kiksa w dwóch ostatnich tygodniach rozgrywek.

 
 
 
 
Kamil Adamczyk

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze