NCAA: 13 punktów Karnowskiego! Drużyna Polaka nadal bez porażki

Przemysław Karnowski zdobył 13 punktów dla Gonzaga Bulldogs w wygranym meczu z Pacific Tigers 82:61. Zespół reprezentanta Polski pozostaje niepokonany w akademickiej koszykarskiej lidze NCAA. Ma już 28 zwycięstw i jest bliski zakończenia sezonu bez porażki.

Spotkanie w hali McCarthey Athletic Center w Spokane znów obejrzał komplet 6000 tysięcy widzów. Środkowy z Torunia wyszedł w pierwszej piątce, grał 25 minut, trafił pięć z 13 rzutów za dwa punkty i trzy z sześciu wolnych. Miał także osiem zbiórek (siedem w obronie, jedną w ataku), przechwyt, dwa bloki, dwie straty i jeden faul.

Polak był w sobotę trzecim strzelcem zespołu, w którym pięciu zawodników odnotowało dwucyfrową zdobycz punktową. Więcej od niego zdobyli Nigel Williams-Goss - 18 i Zach Collins - 14. Gospodarze prowadzili do przerwy 43:30, w drugiej połowie jeszcze powiększyli przewagę.

Ekipa Gonzagi, jedyna niepokonana w lidze (28-0), rozgrywa najlepszy sezon w historii swoich występów w rozgrywkach NCAA. W jego trakcie wygrała m.in. 20 kolejnych spotkań dwucyfrową różnicą.

Do końca sezonu regularnego pozostały jej dwa występy. Jeśli nie poniesie porażki, będzie 20. zespołem w historii NCAA, który zakończył rozgrywki z czystym kontem. Ostatnio w sezonie 2014/15 dokonała tego ekipa Kentucky.

Mierzący 216 cm 23-letni Karnowski jest drugim strzelcem (średnio 12,8 pkt) i trzecim zbierającym (5,8 zb.) bardzo zbilansowanej drużyny trenera Marka Few.

Reprezentant Polski wrócił w bieżących rozgrywkach do rywalizacji o punkty po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kręgosłupa i skomplikowanej operacji, którą przeszedł w USA w sylwestrową noc 2015 roku. I rozgrywa najlepszy sezon w karierze.