NHL: Kolejny punkt Jagra, nieudany debiut trenera Juliena

Czeski weteran Jaromir Jagr miał asystę przy trafieniu Aleksandra Barkova dającej wyjazdowe zwycięstwo Florida Panthers z Los Angeles Kings 3:2 w zawodowej lidze hokeja NHL. Zespół z Florydy wygrał czwarty mecz z rzędu.

Goście prowadzili 2:0 po golach Jonathana Huberdeau i Jussi Jokinena, ale do wyrównania doprowadzili Tanner Pearson i Dwight King. W trzeciej tercji padła tylko jedna bramka autorstwa Barkova.

Jagr zaliczył 1142. asystę w karierze. Ma także 759 bramek. W rankingu wszech czasów zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej, trzecie na liście strzelców i piąte wśród zawodników z największą liczbą asyst. Liderem wszystkich jest legendarny Kanadyjczyk Wayne Gretzky.

Nie udał się debiut Claude'a Juliena na ławce trenerskiej Montreal Canadiens. Jego zespół przegrał u siebie z Winnipeg Jets 1:3. Goście odnieśli zwycięstwo dzięki dwóm bramkom zdobytych w trzeciej tercji przez Mathieu Perreaulta i Patrika Laine'a. Julien 7 lutego został zwolniony przez Boston Bruins, a w czwartek znalazł pracę w Montrealu.