Polacy za granicą: Kapitalny tydzień Lewandowskiego, powrót Milika

Pracowity tydzień ma za sobą Robert Lewandowski. Jego Bayern Monachium w środę "rozstrzelał" w Lidze Mistrzów Arsenal Londyn 5:1, a zdobywcą gola i asysty był właśnie polski snajper. W sobotę "Lewy" w ostatniej akcji meczu, zagwarantował Bawarczykom jeden punkt w meczu z Herthą Berlin (1:1). Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją więzadeł krzyżowych na boisko wrócił Arkadiusz Milik.

ANGLIA

Bartosz Białkowski (Ipswich) - 90 minut w meczu z Leeds United (1:1)
Krystian Bielik (Birmingham) – cały mecz z QPR na ławce rezerwowych (1:4)
Artur Boruc (Bournemouth) – 90 minut w meczu z Manchesterem City (0:2)
Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea odpadło wcześniej z Pucharu Anglii
Kamil Grosicki (Hull City) - Hull odpadło wcześniej z Pucharu Anglii
Bartosz Kapustka (Leicester) – 64 minuty w meczu Pucharu Anglii z Millwall (0:1)
Tomasz Kuszczak (Birmingham) – 90 minut w meczu z QPR (1:4)
Damien Perquis (Nottingham) – poza kadrą na mecz z Sheffield Wednesday (1:2)
Marcin Wasilewski (Leicester) – wszedł w 70. minucie meczu Pucharu Anglii z Millwall (0:1)
Paweł Wszołek (QPR) - 85 minut w meczu z Birmingham (4:1)
Michał Żyro (Wolverhampton) – poza kadrą na mecz Pucharu Anglii z Chelsea (0:2)

BELGIA

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) - 90 minut i gol w meczu z Oostende (4:1), wszedł w 80. minucie meczu Ligi Europy z Zenitem Petersburg (2:0)

CYPR

Arkadiusz Piech (Apollon) – 90 minut i dwa gole w meczu z Karmiotissa Pano Polemidia (3:0)

DANIA

Kamil Wilczek (Broendby) – 82 minut w meczu z FC Kopenhaga (0:0)

FRANCJA

Kamil Glik (Monaco) – 90 minut w meczu z Bastią (1:1)
Grzegorz Krychowiak (PSG) – poza kadrą na mecz z Tuluzą (3:0), poza kadrą na mecz Ligi Mistrzów z Barceloną (4:0)
Maciej Rybus (Lyon) – cały mecz z Dijon na ławce rezerwowych (4:2), 90 minut w meczu Ligi Europy z AZ Alkmaar (4:1)
Mariusz Stępiński (Nantes) - 45 minut w meczu z Metz (1:1)
Igor Lewczuk (Bordeaux) - cały mecz z Guingamp na ławce rezerwowych (3:0)

HISZPANIA

Paweł Kieszek (Cordoba CF) – cały mecz z Levante na ławce rezerwowych (1:3)
Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) - cały mecz z Alaves na ławce rezerwowych (0:1)
Cezary Wilk (Real Saragossa) – poza kadrą na mecz z AD Alcorcón (1:1)

HOLANDIA

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut w meczu z PSV (1:3)
Mateusz Klich (Twente) - 90 minut, gol (rzut karny) i żółta kartka w meczu z Heerenveen (1:0)
Filip Kurto (Excelsior) – poza kadrą na mecz z Heraclesem (0:4)

NIEMCY

Sebastian Boenish (TSV Monachium 1860) - w poniedziałek mecz z FC Nurnberg
Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – wszedł w 75. minucie meczu z Borussią Dortmund (0:3)
Paweł Dawidowicz (Bochum) – wszedł w 46. minucie meczu z  Wurzburger Kickers (2:1)
Rafał Gikiewicz (Freiburg) – cały mecz z Hamburger SV na ławce rezerwowych (2:2)
Tomasz Hołota (Bielefeld) – poza kadrą na mecz z St. Pauli (1:1)
Marcin Kamiński (Stuttgart) – 90 minut w meczu z FC Heidenheim (1:2)
Jakub Kosecki (Sandhausen) – poza kadrą na mecz z Kaiserslautern (0:3)
Robert Lewandowski (Bayern) – 90 minut i gol w meczu z Herthą Berlin (1:1), 86 minut, gol i asysta w meczu Ligi Mistrzów z Arsenalem Londyn (5:1)
Daniel Łukasik (Sandhausen) - 70 minut w meczu ze Kaiserslautern (0:3)
Adam Matuszczyk (Brunszwik) – poza kadrą na mecz z Aue (1:1)
Paweł Olkowski (Koeln) - 90 minut w meczu z Schalke 04 (1:1)
Łukasz Piszczek (Borussia) – 90 minut i gol w meczu z Wolfsburgiem (3:0), 90 minut w meczu Ligi mistrzów z Benfiką Lizbona (0:1)
Eugen Polanski (Hoffenheim) - wszedł w 74. minucie meczu z Darmstadt (2:0)
Artur Sobiech (Hannover) – cały mecz z Dynamem Drezno na ławce rezerwowych (1:2)
Waldemar Sobota (St. Pauli) – 80 minut i asysta z Arminią Bielefeld (1:1)

NORWEGIA

Piotr Leciejewski (Brann) – w Norwegii trwa przerwa zimowa

ROSJA

Janusz Gol (Amkar) – w Rosji trwa przerwa zimowa

WŁOCHY

Błażej Augustyn (Ascoli) – 90 minut z Vicenzą (1:1)
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) - 90 minut w meczu z Cagliari (1:1)
Thiago Cionek (Palermo) – cały mecz z Juventusem na ławce rezerwowych (1:4)
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – poza kadrą na mecz z AC Milan (1:2), poza kadrą na mecz Ligi Europy z Borussią Monchengladbach (1:0)
Tomasz Kupisz (Novara) – wszedł w 59. minucie meczu z US Latina Calcio (1:0)
Karol Linetty (Sampdoria) – wszedł w 55. minucie meczu z Cagliari (1:1)
Igor Łasicki (Carpi) – cały mecz Brescią na ławce rezerwowych (2:1)
Arkadiusz Milik (Napoli) – wszedł w 71. minucie meczu z Chievo (3:1), wszedł w 83. minucie meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt (1:3)
Bartosz Salamon (Cagliari) – cały mecz z Sampdorią na ławce rezerwowych (1:1)
Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut w meczu z Lazio (1:2)
Wojciech Szczęsny (Roma) – 90 minut w meczu z Torino (4:1), cały mecz Ligi Europy z Villarreal na ławce rezerwowych (4:0)
Piotr Zieliński (Napoli) – wszedł w 42. minucie meczu z Chievo i strzelił gola (3:1), 75 minut i żółta kartka w meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt (1:3)