AC Milan lepszy od Fiorentiny! Przełamanie Deulofeu

Na zakończenie 25. kolejki doszło do starcia wielkich firm, które jednak daleko są w tym sezonie od ścisłej czołówki Serie A. AC Milan okazał się lepszy od Fiorentiny 2:1, zaś wszystkie bramki padły jeszcze przed przerwą. Gola na wagę trzech punktów strzelił nowy nabytek Rossonerich, Gerard Deulofeu.

Mimo, że spotkanie kończące niedzielne zmagania mogło być nazywane hitem 25. kolejki, w rzeczywistości siódma ekipa Serie A podejmowała ósmą. Czołówka ligi już dawno odjechała Milanowi i Fiorentinie, jednak wciąż jest o co walczyć w tym sezonie.

Zawodnicy obu drużyn spotkanie potraktowały niezwykle poważnie i już od pierwszych minut zagotowało się pod obiema bramkami. Wynik w 17. minucie po stałym fragmencie gry otworzył Juraj Kucka, jednak goście odpowiedzieli błyskawicznie: po asyście przebojowego Federico Chiesy wyrównał Nikola Kalinić.

31. minuta to absolutny popis Gerarda Deulofeu, który w stylu Leo Messiego wbiegł między trzech obrońców na osiemnastym metrze i w dużym tłoku oddał precyzyjny strzał tuż przy słupku bezradnego Tatarusanu. Był to pierwszy gol Hiszpana od... 419 dni!

Co ciekawe, zespołem dużo lepszym i dyktującym warunki gry byli goście, jednak aż 17 oddanych strzałów i liczne okazje w drugiej połowie nie przełożyły się na choćby jeden punkt.

AC Milan - Fiorentina 2:1 (2:1)

Bramki: Kucka 17', Deulofeu 31' - Kalinić 21'

Milan: Donnarumma; Abate, Gomez, Paletta, Vangioni; Kucka (Zapata 73'), Sosa (Poli 86'), Pasalic; Suso, Bacca, Deulofeu (Bertolacci 73')

Fiorentina: Tatarusanu; Salcedo, Rodriguez, Astori; Chiesa (Badelj 71'), Sanchez, Vecino, Cristoforo (Tello 71'); Ilicic (Saponara 81'), Valero, Kalinić

Żółte kartki: Vangioni, Gomez, Suso - Salcedo, Vecino