Leśnodorski: Naszym celem jest podniesienie poziomu Ekstraklasy

Piłka nożna

Budowanie składu z reprezentantów Polski i ściąganie kolejnych kadrowiczów to godna pochwały postawa Legii Warszawa - stwierdził w rozmowie z prezesem stołecznego klubu Bogusławem Leśnodorskim Roman Kołtoń. - Jeżeli chcemy mieć w Polsce rywalizacje na godnym poziomie kluby muszą wydawać na piłkarzy znacznie więcej pieniędzy - podsumował Leśnodorski.

Polskim kibicom marzy się, żeby oglądać polskie kluby w Lidze Europy i w Lidze Mistrzów. Warunkiem, który musi być spełniony, aby tak się stało muszą być większe nakłady finansowe na pozyskiwanie nowych graczy. To konieczność, żeby nawiązać rywalizację z pierwszą trzydziestką klubów w Europie - stwierdził prezes Legii.

Naszym celem i strategicznym założeniem jest podniesienie poziomu Ekstraklasy. Nie byłoby korzystnym dla ligi, gdyby Legia zostawiła konkurencje daleko w tyle i w wyraźny sposób wyróżniała się na tle ekstraklasowych rywali - zaznaczył.

W piłce niektórych rzeczy nie da się przewidzieć. Dobrym przykładem przewrotności rynku transferowego jest wykupienie przez Legię Artura Jędrzejczyka. Gdy "Jędza" odchodził do Krasnodaru, nie mieliśmy możliwości go zatrzymać. Zaledwie pół roku później pojawiła się szansa wykupienia go i to wykorzystaliśmy - dodał dyrektor sportowy Legii Michał Żewłakow.

 

Cała rozmowa z Bogusławem Leśnodorskim w załączonym materiale wideo.

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze