Mistrz KSW: Jestem faworytem w walce z Różalskim

Sporty walki

Fernando Rodrigues Jr czuje się faworytem starcia z Marcinem Różalskim. - Wiem, jak dobrze będę mógł przygotować się do tej walki. Będzie to dłuższy czas niż przed ostatnim starciem - powiedział.

Fernando Rodrigues Jr (11-2, 8 KO, 2 SUB) już w pierwszej walce dla KSW otrzymał szansę zdobycia pasa mistrzowskiego. I skrzętnie z niej skorzystał, gdyż w krakowskiej Tauron Arenie pokonał przez techniczny nokaut długoletniego mistrza - Karola Bedorfa. Na obronę tytułu będzie musiał poczekać do maja. Na Stadionie Narodowym zmierzy się z Marcinem Różalskim (6-4, 3 KO, 2 SUB).

- Analizowałem jego walki. To zawodnik bardzo doświadczony, walczył w K-1, jest specjalistą w tych płaszczyznach, w których ja niekoniecznie czuję się dobrze. Jestem pewny, że jeśli będziemy walczyć na pięści, to będę w tym lepszy - powiedział

Różalski pokazał w walce z Mariuszem Pudzianowskim, że niekoniecznie jest skazany na wojnę w stójce. Mało kto spodziewał się, że "Różal" wygra właśnie przez poddanie, a jednak on tego dokonał. Mimo to  Brazylijczyk jest bardzo pewny siebie, znając siłę swoich pięści. Z jedenastu wygranych aż osiem zakończyło się nokautem.

- Czuję się faworytem. Dlaczego? Wiem, jak dobrze będę mógł przygotować się do tej walki. Będzie to dłuższy czas niż przed ostatnim starciem. Nie zamierzam oddawać pasa, to moje dziecko - dodał.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze