MŚ Lahti 2017: Konkursy skoków zagrożone?!

Zimowe

Tegoroczne mistrzostwa świata w Lahti mogą być bardzo loteryjne. Co gorsza, organizatorzy mogą mieć olbrzymi problem z ich przeprowadzeniem! Za wszystkim, jak zwykle w Finlandii, stoi wiatr.

Według ostatnich prognoz podczas sobotniego konkursu na skoczni normalnej wiatr ma wiać z prędkością do 6 m/s! Łaskawsze będą pierwsze dni mistrzostw. Podczas treningów skoczkom mają towarzyszyć tylko nieznaczne podmuchy. Z godziny na godzinę warunki mają się jednak pogarszać. W dniu kwalifikacji będzie wiało z prędkością do 4 m/s.

 

W Lahti już niejednokrotnie organizatorzy mieli problemy z warunkami. Zawodnicy przyjeżdżając do tego fińskiego miasta zawsze liczyli się z odwołaniem zawodów. Tym razem szefowie FIS zrobią wszystko, żeby konkursy doszły do skutku. W końcu to impreza rangi mistrzowskiej. Światełkiem w tunelu jest kierunek wiatru. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie podmuchów z boku skoczni, które są szczególnie niebezpieczne dla zawodników.

 

W Lahti Polskę będą reprezentować Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jan Ziobro i Stefan Hula. Spośród tych zawodników na dwa konkursy mistrzowskie Stefan Horngacher wybierze czterech skoczków.  

 

Program mistrzostw świata w Lahti (skoki narciarskie):


24 lutego 16:30 - konkurs kobiet na skoczni normalnej (HS 100)
25 lutego 16:30 - konkurs mężczyzn na skoczni normalnej
26 lutego 16:30 - konkurs mieszany na skoczni normalnej
2 marca 17:30 - konkurs mężczyzn na skoczni dużej (HS 130)
4 marca 16:15 - konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni dużej

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie