Trener norweskich skoczków: Sukces z Falun nie do powtórzenia

Inne
Trener norweskich skoczków: Sukces z Falun nie do powtórzenia
fot. PAP

Trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl uważa, że w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Lahti (22 lutego-5 marca) jego podopieczni mają małe szanse by stanąć na podium. - Sukces sprzed dwóch lat w Falun, gdzie zdobyliśmy cztery medale, nie jest możliwy do powtórzenia - ocenił.

Wówczas na skoczni normalnej Rune Velta wywalczył złoto, a na dużej brąz. Norwegia wygrała też konkurs drużynowy i była druga w mieszanym.

 

Z tamtej ekipy nie ma trzech skoczków - Anders Bardal, Anders Jacobsen i Velta zakończyli kariery. Ich następcy, którzy mieli kontynuować pasmo sukcesów, zdaniem Stoeckla "obecnie nie istnieją.

 

- Anders Fannemel i Johann Forfang są bez formy, a nasz najlepszy zawodnik Kenneth Gangnes jest kontuzjowany. Drużyna nie jest w formie, a w dodatku zostaliśmy wyprzedzeni przez Polaków, Niemców i Austriaków jeżeli chodzi o technikę i sprzęt, buty, narty i kombinezony, a przede wszystkim o ich indywidualne dostosowanie - podkreślił szkoleniowiec.

 

Jego zdaniem rywale, zwłaszcza Polacy, zrobili w tej kwestii ogromny postęp. - Nasz krawiec pracuje intensywnie nad nowym materiałem, krojem i szwem. Mam nadzieję, że zdąży - powiedział Stoeckl w rozmowie z dziennikiem "Verdens Gang".

 

Gazeta skomentowała obecną sytuację w reprezentacji skoczków porównując do biegów narciarskich. - To tak, jakbyśmy nagle przed mistrzostwami stracili takie gwiazdy jak Therese Johaug, Marit Bjoergen, Heidi Weng, Pettera Northuga i myśleli dalej o medalach.

 

Ekspert od skoków narciarskich kanału telewizji NRK i były reprezentant kraju Johan Remen Evensen stwierdził, że - Jedynym światłem w tym tunelu i nadzieją są Daniel Andre Tande i Maren Lundby. Oni mają potencjał do wygrywania i szanse na medale w Lahti lecz tylko w konkurencjach indywidualnych. Drużynowo właściwie już przegraliśmy.

AN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze