WTA Budapeszt: Porażka Linette w pierwszej rundzie

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA w Budapeszcie (pula nagród 250 tysięcy dolarów). Polska tenisistka po zaciętym pojedynku przegrała z rozstawioną z numerem drugim Czeszką Lucie Safarovą 0:6, 7:5, 6:7 (4-7).

Linette w światowym rankingu zajmuje obecnie 96. miejsce, a jej poniedziałkowa rywalka jest sklasyfikowana na 47. pozycji. To było ich pierwsze spotkanie.

Wieczorny pojedynek trwał dwie godziny i 23 minuty, z czego połowę ostatni set, w którym tenisistki wygrywały gemy tylko przy swoich podaniach. Obie zawodniczki miały po pięć asów. Doświadczonej Safarovej w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodził fakt, że popełniła dziewięć podwójnych błędów serwisowych (poznanianka sześć).

W drugiej rundzie rywalką Czeszki będzie Su-Wei Hsieh z Tajwanu, 102. w światowym rankingu.