Wielki powrót do PlusLigi? Jastrzębski Węgiel ściągnie siatkarza z ligi rosyjskiej?

Siatkówka
Wielki powrót do PlusLigi? Jastrzębski Węgiel ściągnie siatkarza z ligi rosyjskiej?
fot. PAP

Klub Kuzbass Kemerowo poinformował o rozwiązaniu za porozumieniem stron kontraktu z 31-letnim przyjmującym Sebastianem Schwarzem. Włoskie media spekulują, że niemiecki przyjmujący może wkrótce wzmocnić ekipę Jastrzębskiego Węgla.

Sebastian Schwarz w latach 2014-16 był siatkarzem Lotosu Trefla Gdańsk, w barwach którego w sezonie 2014/15 wywalczył wicemistrzostwo i Puchar Polski. Latem ubiegłego roku przeniósł się do drużyny Kuzbass Kemerowo, występującej w rozgrywkach rosyjskiej Superligi.

 

 

W obecnym sezonie nie dostawał tylu okazji do gry, na ile liczył przenosząc się do ligi rosyjskiej, w tej sytuacji postanowił rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron i poszukać nowego pracodawcy.

 

 

Dziennikarze portalu volleyball.it spekulują, że Niemiec może wkrótce trafić do PlusLigi. Miałby zająć miejsce Scotta Touzinskyego w składzie Jastrzębskiego Węgla. Amerykanin w ekipie z Jastrzębia-Zdroju występował zaledwie przez pół sezonu. W styczniu, z powodu odnawiającej się kontuzji kolana, ogłosił zakończenie kariery.

RM, kuzbass-volley.ru, volleyball.it
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie