Wilfredo Leon: Chcę jak najszybciej zagrać w reprezentacji Polski

Siatkówka
Wilfredo Leon: Chcę jak najszybciej zagrać w reprezentacji Polski
fot. PAP/Grzegorz Michałowski

„Kiedy moja sytuacja się wyjaśni i będę mógł grać dla Polski, to zrobię wszystko, by udowodnić trenerowi, że zasługuję na miejsce w teamie” – powiedział w rozmowie ze Sport.pl kubański przyjmujący, Wilfredo Leon, który w 2015 roku otrzymał polskie obywatelstwo i jest kandydatem do gry w reprezentacji Polski.

Wilfredo Leon zapytany o szanse na grę w reprezentacji Polski, oznajmił, że nadal trwają formalności, aby otrzymał zgodę na gry w biało-czerwonych barwach, ponieważ wcześniej reprezentował Kubę. „Procedury są trudne i nie ma w nich określonego czasu na podjęcie decyzji" – powiedział w rozmowie ze Sport.pl. „Wierzę, że ludzie działający w Polskim Związku Piłki Siatkowej i inne osoby, które pomagają mi w tym procesie robią wszystko, by doprowadzić tę sytuację do pomyślnego zakończenia” - dodał.

 

Ma także nadzieję, że na debiut w reprezentacji polski nie będzie musiał długo czekać: „Chcę jak najszybciej zagrać w kadrze. Niezależnie od tego, kiedy nastąpi mój debiut, na pewno mecz ten będzie dla mnie szczególny” - zadeklarował. „Granie dla reprezentacji Polski to jedno z moich największych marzeń” - zaznaczył, ale Leon nie czuje się pewniakiem do kadry: „To, że mam trochę osiągnięć w swoim życiu nie oznacza, że czuję się od kogoś lepszy. Całe życie bardzo ciężko pracuję na to, żeby otrzymywać szansę na grę” - zapewnił.

 

Leon nie miał okazji współpracować z Ferdinano De Giorgim, dlatego też nie chciał oceniać wyboru Włocha na trenera reprezentacji Polski, choć docenia jego dotychczasowe osiągnięcia, m. in. z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

 

„Widać, jak dużym szacunkiem darzą go jego podopieczni. Nawet jeśli nie ma doświadczenia w pracy z drużyną narodową, to posiada go dużo jako zawodnik reprezentacyjny i trener klubowy. Wierzę, że skoro polska federacja uznała go za najlepszego kandydata na stanowisko selekcjonera kadry, to jest on właściwą osobą na właściwym miejscu” – powiedział.

 

Przyjmujący Zenita Kazań zapytany, czy w obliczu problemów zdrowotnych Michała Kubiaka, Mateusza Miki i Artura Szalpuka polscy kibice powinni martwić się o poziom przyjęcia w kadrze mówił:

 

„Poza wspomnianymi graczami w Polsce jest wielu bardzo dobrych przyjmujących, ale zawsze najlepszym scenariuszem jest, by wszyscy gracze na danej pozycji byli zdrowi. Mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy, którzy zmagają się z urazami, znajdą czas, by wyzdrowieć” - zakończył.

 

Cała rozmowa z Wilfredo Leonem na Sport.pl [LINK].

ask, Polsat Sport, Sport.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie