Vrdoljak zakończył karierę

Piłka nożna
Vrdoljak zakończył karierę
fot. Cyfrasport

„Ze względów zdrowotnych kończę karierę sportową” - poinformował na swoim oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Instagram Ivica Vrdoljak, który rozstał się z ostatnim klubem, Wisłą Płock, na początku 2017 roku.

Karierę sportową rozpoczął w Vojvodinie Nowy Sad, jako 15-letni zawodnik trafił do NK Zagrzeb. W Polsce pojawił się w 2010 roku i podpisał kontrakt z Legią Warszawa, z którą związany był przez sześć lat.

 

Ze stołecznym zespołem zdobył dwa tytuły mistrza Polski oraz cztery Puchary Polski. Wystąpił w 128 pojedynkach ekstraklasy, strzelił 20 goli. Miał nawet okazję sprawować funkcję kapitana klubu z ul. Łazienkowskiej.

 

Od 21 miesięcy nie grał, ostatni raz wystąpił na murawie w maju 2015 roku. 31 sierpnia 2016 roku rozstał się za porozumieniem stron z mistrzem Polski, a w połowie września podpisał kontrakt z Wisłą Płock.

 

W zespole Marcina Kaczmarka, 33-letni pomocnik z Chorwacji miał dokończyć leczenie kontuzji i wrócić na murawę. Płocki klub dołożył wszelkich starań, za co piłkarz w swoim pożegnalnym wpisie podziękował włodarzom płockiego klubu. Kontrakt miał obowiązywać do końca sezonu 2016/2017, w przypadku odniesienia kolejnej kontuzji, mógł zostać rozwiązany wcześniej.

 

Przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego do rundy wiosennej, trener Wisły Marcin Kaczmarek powiedział, że nie widzi miejsca dla Vrdoljaka w płockiej drużynie, ponieważ zawodnik nie zagrał w zespole ani jednej minuty i nadal nie był przygotowany do występów na murawie.

 

We wtorek 21 lutego 2017 Vrdoljak poinformował o zakończeniu kariery, nie zdradził jakie są jego dalsze plany zawodowe.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze